Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Düşmanın İran’a Saldırılarının Sebebi
Düşmanın İran’a Saldırılarının Sebebi

Düşmanın İran’a Saldırılarının Sebebi

İmam Hamaney Peygamber Efendimiz (s.a.v)ın “Mabas Bayramı” olarak kutlanan peygamberliğe başladığı yıldönümünde, bazı üst düzey yetkililerle İslam ülkeleri büyükelçilerini kabul etti.

İmama Hamaney gerçekleştirdiği görüşmede, siyasilerin ülkeyi kalkındırmak için İran sınırlarının ötesine bakmalarının büyük bir yanlış olduğunu vurguladı.

Ülkenin ekonomide ve bir çok alanda kalkınmasını İran sınırlarının ötesinde aramanın yanlış olduğunu kaydeden İmam Hamaney “ Ben seçime aday olan tüm isimlere daha önceden söylediğim gibi tekrar hatırlatmak isterim. Seçmene ulaşacağınız seçim kampanyası süresince ve aldığınız tüm kararlarda ekonomide ve diğer tüm sahalarda kalkınmayı ve gelişmeyi ülke sınırları dışında değil İran milletinden alacağınıza söz verin” ifadelerini kullandı.

Beşeri toplumların ancak İslam’ın temel ilkeleri ile ilerleyebileceğini vurgulayan İmam Hamaney “İslam insanlığa yapılan zulmün önünü alabilir. Bugün bölgede yaşananlar Amerika ve Siyonizmin düşmanca davranışları nedeni iledir. Özellikle İslam Cumhuriyetini diğer bölgelere nazaran daha fazla hedef almalarının nedeni İran’da İslam’ın açıkça ilkelerinin ortaya konmasından dolayıdır” açıklamasını yaptı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz