Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Düşünce Kuruluşlarına “İran ve Esad IŞİD’i Destekliyor” Desinler Diye Para Veriyorlar
Düşünce Kuruluşlarına “İran ve Esad IŞİD’i Destekliyor” Desinler Diye Para Veriyorlar

Düşünce Kuruluşlarına “İran ve Esad IŞİD’i Destekliyor” Desinler Diye Para Veriyorlar

Amerikalı analist ve terörizm konuları uzmanlarından Max Abrahms, Amerika düşünce kuruluşlarına “İran ve Esad IŞİD’i destekliyor” desinler diye para verildiğini söyledi.

Tahran’da yaşanan son terör saldırılarına tepki olarak Amerikalı uzmanlar, bazı Amerikalı ve Arap yetkililerin yıllardır İran ve Suriye hükümetinin IŞİD’i desteklediği yönündeki iddiaları hakkındaki şüphelerini dile getirmeye başladı.

Max Abrahms Amerikalı terörizm konularını analistlerden olup, Amerika Dış İlişkiler Konseyi ve Siber Güvenlik Merkezinde çalışmaktadır.

Abrahms, Tahran’da yaşanan son terör saldırılarının ardından, bazı batı ve Arap medyasının İran’ın IŞİD’i desteklediği konusundaki iddialarını çürüttü.

Abrams Twitter hesabından şunları yazdı: ‘İran’ın Beşşar Esad kanlıyla IŞİD’in büyük bir destekçisi olduğu komik bir iddiadır ama bu iddia ciddiye alınmış ve başkaları hakkında az bir bilgiye sahip olan uzmanlar, bunu dünya politikasında kullanmışlardır.

Brookings ve Atlantik Konseyi gibi yerlere, İran/Esad, IŞİD’in en büyük destekçisidir desinler diye para verilmektedir ve medya da bu saçma sözleri kabul etmektedir. Gerçek burada kaybolmuş durumdadır.’

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz