Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Ehlisünnet âlimi: İmam Humeyni Eşsiz Bir İnsandı
Ehlisünnet âlimi: İmam Humeyni Eşsiz Bir İnsandı

Ehlisünnet âlimi: İmam Humeyni Eşsiz Bir İnsandı

Ehlisünnet âlimlerinden Şeyh Abdullah Ketmetu, ‘İmam Humeyni, eşsiz bir arif ve mazlumları düşünen şefkatli bir insandı’ dedi.

“İmam Humeyni’nin sözleri, Allah’a iman etmiş bir kalpten dökülüyordu. İnsanlığın özgür olması kuralını, Kur’an ve Nebevi sünnet dairesinde ele almıştı. Dost ve düşmanın birbirinden ayrılması konusunda aşırı hassastı.

Amerika başta olmak üzere zalimler karşısında eğilmeden mücadele etmek ve uyanışa geçmek İmam Humeyni’nin şiarlarındandı. Bu konuda dünya mazlumlarına yol gösterici fikirler sunmuştur. Filistinliler Amerika ve İsrail’le savaşmayı merhum İmam Humeyni’den öğrendiler.

Amerikancı İslam, zalimden yana olmayı ve cinayetlerden himaye etmeyi gerektirir. İmam Humeyni Amerika için en gerçekçi ve en doğru sıfatı seçerek ‘Büyük Şeytan Amerika’ sözünü belleklere kazımayı başarmıştır. Bu şeytan (ABD), insanların haklarını çiğnemekle ün yapmıştır. İnsanları birbirlerinin düşmanıymış gibi tanıtmaya çalışıyor. Amerika’nın ‘büyük şeytan’ olduğunu bilen her insanın ABD’ye karşı mücadele etmesi bir vazifedir. Müslüman olan her bireyin kardeşiyle birlik olarak bu konuda ortak hareket etmesi gerekir.

Bugün bazı Arap ülkelerinde var olan İslam, Amerikancı İslam’dır. Hiçbir kimliği ve değeri olmayan Amerikancı İslam, bugün öz Muhammedi İslam’a alternatif olarak icat edilmiştir. Dünya teröristleri ve İslam düşmanları karşısında birlik olmak ve ortak olmak Müslümanların asli amaçlarından olmalıdır.

Ayetullah Hamaney, merhum İmam Humeyni’den aldığı bayrağı dalgalandıran vasidir. Ben her yıl Tahran’da düzenlenen ‘Vahdet Konferansı’na katılan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Ayetullah Hamaney, merhum İmam Humeyni’nin tüm şevk ve mücadeleci ruhuna sahiptir. Ve kendi tecrübelerini de birikimlerinin üzerine ekleyerek eşsiz bir yönetici unvanına sahip olmayı başarmıştır.

İslam Cumhuriyeti kurulduğu ilk günden itibaren Filistin halkını ameli olarak savunarak kardeşimiz olduğunu ispat etmiştir.”

abna

trackback

[…] katılımcılara hitaben şöyle konuştu: Artık İslam adına yalan konuşmaya son verin! Gerçek ehlisünnet ve İslam âlimleri sizin saçmalıklarınızdan […]

wpDiscuz