Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Erbakan Hocanın resmi kavga çıkardı
Erbakan Hocanın resmi kavga çıkardı

Erbakan Hocanın resmi kavga çıkardı

AK Partinin Konya’da astığı ve Necmettin Erbakan ile Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının yer aldığı afiş kavga çıkardı. Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, Saadet Partisi ” Erbakan Hocamızın şerefli mazisini kendi günahlarınıza payanda edemezsiniz” diyerek afişin kaldırılmasını istedi.

AK Parti teşkilatları tarafından hazırlanan ve Konya’da il başkanlığı binasına asılan afişte Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları yer alıyor. Erdoğan’ın logosunun da kullanıldığı afişin altında ise ”Milletin adamları” yazıyor.

SP Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uyar, “AKP, Saadet Partisinin ebedi lideri merhum Necmettin Erbakan’ı günahlarına ortak edemeyecek. Kürecik’e İsrail’in güvenliği için radar üssü kurdurtan, patriotları İsrail’in güvenliği için ülkemize konuşlandıran, dış politikadaki başarısı yabancı devlet adamları karşısında bacak bacak üstüne atmaktan öteye gidemeyen bir zihniyetin partisi, genel başkanının resminin yanına Hocamızın resmini asıyor, buna müsaade edemeyiz.” dedi. AKP Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ile de görüşen Uyar afişin kaldırılmasını istedi.

Saadet Partisinin yayın organı Milli Gazete de afişe tepki gösterdi. Gazetede yer alan yazıda ”’Hayattayken onca itham ve yakıştırmaya yeltenenler bugün Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın şerefli mazisini kendi günahlarına payanda etmeye kalkışıyorlar. Hayatını, sizin Türkiye sokmak için milli ve manevi değerlerimizi ayaklar altına aldığınız Hıristiyan Kulübü AB ile mücadeleye adayan bir insanın ne işi var sizin afişlerinizde… Erdoğan, Necmettin Erbakan’ın fotoğrafının da olduğu afişleri kullanarak Milli Görüş tabanından oy toplamaya çalışıyor” denildi.

İşte o resim :

erbakan-tayyip

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz