Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Erdoğan’dan Esad Konusunda Geri Adım
Erdoğan’dan Esad Konusunda Geri Adım

Erdoğan’dan Esad Konusunda Geri Adım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Fırat Kalkanı’nın amacı herhangi bir ülke ya da kişi değil terördür” dedi.

Tesnim Haber Ajansı –  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Beştepe’de muhtarlara yaptığı konuşmada; “Fırat Kalkanı’nın amacı herhangi bir ülke ya da kişi değil, terördür” dedi.

Erdoğan: “Türkiye’nin Suriye ve Irak politikalarının Batı’yı rahatsız etmesi, bunların egemenlik hakkına dayanmıyor. Suriye’nin Irak’ın geleceği bunların umurunda değil. Petrol var mı, var, onun için oradalar. Hemen yanı başımızda IŞİD, PYD/YPG gibi terör örgütlerinin cirit attığı yerler oluşmasına izin veremeyiz. Fırat Kalkanı’nın hedefi de herhangi bir ülke veya kişi değil sadece terör örgütleridir. Kimsenin şüphesi olmasın, kimse de başka yere çekmesin. Türkiye tek başına da kalsa terör örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir. Batı dünyasından bu yönde engellemelerle karşılaşıyoruz.” dedi.

Daha önce İstanbul’daki Parlamentolararası Kudüs Platformu Sempozyumu’nda konuşan Erdoğan: “Şu anda 600’lü rakamlar konuşuluyor ama hayır. Bana göre Suriye’de 1 milyona yakın insan öldü. Bu ölüm hâlâ devam ediyor. Çocuk, kadın, erkek ayrım yapmaksızın devam ediyor. Nerede BM, ne yapıyor? Irak’ta var mı yine yok. Biz sabır, sabır, sabır dedik en sonunda dayanamadık ve Suriye’ye Özgür Suriye Ordusu ile beraber girmek zorunda kaldık. Niçin girdik? Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok. Mesele toprağın gerçek sahipleri topraklarına sahip olsunlar, bunu sağlamak için. Yani orada bir adaletin tesisi için varız. Devlet terörü estiren zalim (Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad) Esed’in hükümdarlığına son vermek için biz oraya girdik, başka bir şey için değil.” demişti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz