Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Erdoğan’dan Obama’ya; birlikte Suriye’deki muhalifleri desteklemeliyiz
Erdoğan’dan Obama’ya; birlikte Suriye’deki muhalifleri desteklemeliyiz

Erdoğan’dan Obama’ya; birlikte Suriye’deki muhalifleri desteklemeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Kuzey Irak’ta Türk askerlerinin son durumuna ilişkin Türkiye ve Irak arasındaki görüş ayrılıklarının giderilmesine yönelik çabaların koordinasyonunun ele alındığı bildirildi. ABD Başkanı Obama’nın görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türk güvenlik güçlerinin tanzimi dahil, Irak ile gerilimi düşürmek için ilave adımlar atılması talebinde bulunduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin, Irak’ın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine saygı duyduğunu teyit ettiği, Türk güvenlik güçlerinin Irak’ta bulunma amacının DAEŞ’le mücadele olduğunu hatırlattığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama’nın, telefon görüşmesinde DAEŞ’e karşı baskıyı artırmak ve Suriyeli ılımlı muhalifleri destekleme konusunda ortak çalışmaların güçlendirilmesi, ayrıca Cenevre ve Viyana deklarasyonları doğrultusunda sorunun müzakerelerle çözüme kavuşturulmasını sağlayacak zemin oluşturmaya yönelik çabaların sürdürülmesi konularını da değerlendirdiği bildirildi.

 

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz