Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’den Şaşırtan Suriye Açıklaması
Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’den Şaşırtan Suriye Açıklaması

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’den Şaşırtan Suriye Açıklaması

AK Parti’nin kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Suriye’de devletin egemenliğini yeniden tesis etmesinin Türkiye’nin de çıkarına olduğunu, ancak bu yolla bölgeye ve Türkiye’ye huzurun gelebileceğini söyledi.

Batılı ülkelerin Suriye’de terör gruplarını desteklediğini, bundan da Türkiye başta olmak üzere bütün bölge ülkelerinin zarar gördüğünü ifade eden Şener, “Özellikle Türkiye açısından milli menfaatleri gözeten hiç kimse buna onay veremez. Bu nedenle ben devletin egemenliğinin artmasını sağlayan her gelişmenin, sadece Suriye için değil bölge barışı için son derece önemli olduğuna inanıyorum. Onun için de görüşlerimi, düşüncelerimi kamuoyuyla paylaşıyorum. Her ne kadar bu görüşleri dile getirdiğim zaman korkunç bir trol saldırısına uğruyorsam da önemli olan bu değil. Önemli olan, bir ülkede doğru düşüncelerin sönmemesini, tek bir kişinin zihninde bile olsa o ışığın yanmasını sürdürmeyi sağlamaktır. Ben bunun için uğraşıyorum” diye konuştu.

ŞENER: ORDU HALEP’TE ZAFERİNİ İLAN ETMEK ÜZERE

Şener, dün gece Twitter hesabından Suriye ordusunun Doğu Halep’te zafer ilan etmek üzere olduğuna dair bir Reuters haberini alıntılayarak “Ordu Halep’te zaferini ilan etmek üzere. Sınırımızda tek bir mülteci yok. IŞİD, NUSRA, ÖSO’nun girdiği yerlerde ise katliam ve göç vardı”paylaşımını yaptı. Şener, daha sonra kendisine yönelik tepkiler üzerine yine Twitter hesabından “Ekranlardaki yalanları gerçek sananlar! Ortadoğu’yu yağmalayan tüm çeteler EMPERYALİZM’in maşalarıdır. Amaçları büyük İsrail’e hizmettir. Şükrediyorum ki, böylesine çirkin sözler dilinde tevhid olanların ağzından çıkmaz. Ancak imanı ve insafı terkederek bana buğz edebiliyorlar. Beş yıldır emperyalizmin yalanlarına inananların bir anda gerçekle yüzleşmesinin verdiği şok, tam böyledir. Araştırın tartışın, küfretmeyin. Yüz binlerce yabancı cani Ülkeyi işgal etmiş, can mal namus bırakmamış.. Ülkeniz yabancı işgaline uğrasa devlet sessiz kalabilir miydi? Suriye’de toprakların % 20’si devlette, nüfusun % 90’ı devletin hakim olduğu yerlerde. Halk muhalefetten kaçıyor devlete sığınıyor.İncele/düşün. Ey troller! Yazın bir yere. Yarın RTE Esed’le barışır da Esad olursa, hepiniz benden özür dileyeceksiniz” dedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz