Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Fethi Yeken’in Öğrencilerinden BM Genel Sekreterine Sert Tepki
Fethi Yeken’in Öğrencilerinden BM Genel Sekreterine Sert Tepki

Fethi Yeken’in Öğrencilerinden BM Genel Sekreterine Sert Tepki

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in, Güvenlik Konseyi’ne sunduğu ilk raporunda Güvenlik Konseyi’nin 2006 Temmuz savaşını sonlandıran 1701 ve Suriye’nin Lübnan’dan çekilmesini öngören 1559 sayılı kararına binaen Hizbullah’ın silahsızlandırılması çağrısında bulunmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.
Guterres’in söz konusu raporunu kınayan İslami Amel Cephesi, yaptığı yazılı açıklamasında “Tamamen Siyonist düşmanın çıkarlarını gözeten bu rapor, son derece tehlikelidir. Guterres bu raporuyla Ürdün, Suriye, Lübnan’ın el-Ğacer, Şebaa çiftlikleri ve Kefer Şuuba’nın yanı sıra Filistin’in bir çok bölgesini işgal eden Siyonist düşmanın tarafını tuttu” dedi.
Birleşmiş Milletler’in İsrail konusunda iki yüzlü davrandığını belirten İslami Amel Cephesi “Sözde Lübnan’ın egemenliği ve devlet yapısını önemsediğini iddia eden Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyi’nin Siyonist işgalcilerin aralıksız olarak Lübnan’ı hedef alan hava, kara ve deniz saldırıları karşısında neden sessiz? Düşmanın işgal topraklarını derhal terk edip 1967 sınırlarına çekilmesi, saldırıların durdurulması ve geri dönüş hakkının yürürlüğe konulmasını öngören uluslar arası karar karşısında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri neden sessiz? Lübnan’ın egemenliğini önemsediğini iddia eden genel sekreter, İsrail’in 70’lerden beri açtığı savaşlar, gazap üzümleri ve Temmuz savaşı karşısında neden sessiz?” diye sordu.
Açıklamanın devamında Guterres’e seslenen İslami Amel Cephesi “Ey genel sekreter! Lübnan’da devletiyle koordine içerisinde olan direnişçi halk, bu sözlerinin ne denli utanç verici olduğunun farkında. Gasıp Siyonist düşmanın bölgedeki arzularına karşı mücadele için Lübnan’daki direniş-halk ve ordudan oluşan üçlü strateji var olmaya devam edecek” sözleriyle açıklamasına son verdi.
islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz