Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » FETÖ firarisi Emre Uslu, Amerika’da böyle görüntülendi
FETÖ firarisi Emre Uslu, Amerika’da böyle görüntülendi

FETÖ firarisi Emre Uslu, Amerika’da böyle görüntülendi

Türkiye’de hakkında yakalama kararı olan FETÖ firarisi Emre Uslu, AA ekibi tarafından Virginia eyaletinde evinin bulunduğu sokakta görüntülendi.
Muhabirin 15 Temmuz ve FETÖ ile bağlantısı hakkındaki sorularına sinirlenen Emre Uslu, cep telefonuyla fotoğraflarını çektiği ekibi “polis çağırmakla” tehdit etti. Emre Uslu ayrıca kendisini görüntüleyen kişinin de cep telefonu ile fotoğraflarını çekti.
“BENİ TACİZ ETMEK İÇİN Mİ GELDİNİZ?”
Daha sonra aracına binerek uzaklaşan Emre Uslu, kısa bir süre sonra arkasında başka bir araçla yeniden sokağa geldi. AA muhabirinin “15 Temmuz darbe girişimini yapanlara neden sözcülük yapıyorsunuz?” şeklindeki sorusuna, “Beni taciz etmek için mi geldiniz?” diyerek cevap veren Uslu, daha sonra hızla uzaklaştı.
ÜNİVERSİTEDE DERS VERİYOR
Firari Emre Uslu, Virginia International University’de ders vermeye devam ediyor. FETÖ’nün önemli finansörlerinden olduğu ifade edilen ve örgütün eski Bursa il imamı olan İsa Saraç’ın başkanı olduğu üniversitenin, ABD’de yaşayan birçok FETÖ mensubu için buluşma mekanı olarak kullanıldığı iddia ediliyor.
Haftanın belirli günlerinde üniversitede dersler veren Emre Uslu, Virginia eyaletinin Fairfax kentinde 2015’te 370 bin dolara satın aldığı belirtilen lüks bir evde yaşıyor.
MÜEBBET İSTENİYOR
FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan mesajlar verdikleri iddia edilen Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, Tuncay Opçin, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan ve Osman Özsoy’un da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına, 19 Haziran’da başlanacak. Bu çerçevede hazırlanan iddianamede, firari durumdaki kapatılan Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, eski polis olan gazeteci Emre Uslu ve yazar Tuncay Opçin’in de aralarında olduğu sanıklar için “TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme”, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” ve “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet, ayrıca “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçundan da 15 yıldan 22,5’ar yıla kadar hapis cezası isteniyor. Emre Uslu hakkında ayrıca “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçundan da 3 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.
milligazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz