Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Filistin direnişinden ortak mesaj: Taviz vermeyeceğiz
Filistin direnişinden ortak mesaj: Taviz vermeyeceğiz

Filistin direnişinden ortak mesaj: Taviz vermeyeceğiz

Gazze’de düzenlenen ve Filistin direnişinin önde gelen isimlerinin katıldığı sempozyumda direnişten asla taviz verilmeyeceği kaydedildi.

Siyonist İsrail’i her şartta zelil duruma düşüren Filistin direnişinin ana bileşenlerinden Hamas ve İslami Cihad’ın ileri gelen isimleri Gazze’de düzenlenen sempozyumda buluştu.
Geçtiğimiz gün Gazze’de düzenlenen ’11. İlkelere Bağlılık Sempozyumu’na Hamas hareketinden Mahmud Zahar, İslami Cihad hareketinden ise Muhammed El Hindi katıldı. Öte yandan sempozyumda Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr da hazır bulundu.
Zahar, Hindi ve Bahr’ın konuşmada bulunduğu sempozyuma yoğun ilgi gösterildi.
Gazze’de düzenlenen sempozyumda işgal altındaki Filistin topraklarının kurtarılması için direnişe bağlılık ilkesinin mutlaka bağlı kalınması gereken temel ilkelerden biri olduğu vurgulanarak direniş ilkesinden asla taviz vermenin söz konusu olamayacağı ifade edildi.
Öte yandan sempozyumda işgal zindanlarındaki esirlerin özgürlük ve onur için sürdürdükleri açlık grevi mücadelelerine de destek verildi ve bu mücadelenin zaferle sonuçlanacağı ifade edildi.
Milli Gazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz