Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Filistin Ne Kadar Türkiye’nin Umurunda?‏
Filistin Ne Kadar Türkiye’nin Umurunda?‏

Filistin Ne Kadar Türkiye’nin Umurunda?‏

Pazartesi günü itibari ile Türkiye ve Siyonist İsrail rejimi arasında ilişkileri tekrar normale döndürmek için antlaşmaya varılması beklenirken Siyonistlerin Hamas’ın lideri İsmail Haniye’ye yönelik suikast hazırlığında oldukları ve Türkiye ile yapılacak antlaşmanın bu suikastın önüne geçemeyeceği belirtildi.

Tesnim Haber Ajansı – Siyonist İsrail rejiminin Meclis Başkanı David Bintan geçtiğimiz günlerde Türkiye ile yapılacak antlaşma sonrasında İsmail Haniye’nin kendisini siyasi anlamda güvenli bir pozisyona alacağına işaret ederek; “İsmail Haniye’ye karşı hiçbir hareket ve saldırıda bulunamayız. Hatta Başbakan dahi onun ölümüne emir veremez” açıklamasını yapmıştı.

David Bintan’ın bu açıklamalarına karşılık olarak İsrail Başbakanlık ofisinden yayımladığı bildiride Türkiye ile yapılan antlaşma metninde İsmail Haniye’nin güvenliğine dair herhangi bir madde bunadığına işaret ederek;  “David Bintan, Türkiye ile yapılan antlaşma metni hakkında herhangi bir bilgiye sahip değildir ve açıklamaları gerçekle bağdaşmamaktadır.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca bildire Siyonist İsrail rejiminin kendi güvenliğini sağlamak için her türlü yola başvuracağı belirtilirken İsrail Savaş Bakanı Avicdor Liberman birçok kez İsmail Haniye’nin İsrail’in güvenliği için öldürülmesi gerektiğini açıklamıştı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz