Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Filistin’den İslam Dünyasına Çağrı
Filistin’den İslam Dünyasına Çağrı

Filistin’den İslam Dünyasına Çağrı

Filistin Dışişleri Bakanlığı, İslam ve Arap toplumuna, Kudüs ve kutsal öteki İslami mekanların  kurtarılması için çağrıda bulundu.

Katar’a bağlı Qana haber ajansına göre, Filistin  Dışişleri Bakanlığı,  dün yayınladığı bildiride,  Kudüs’ün Yahudileştirilmesi konusunun bir teamüle dönüştürülmesi konusunda uyarıda bulunurken,  siyonist İsrail’in Kudüs’e yönelik  saldırgan ve sultacı siyasetleri karşısında İslam ve Arap ülkelerinin  ortak tutum sergilemeleri ve siyonist İsrail’in Kudüs ve İslam beldeleri üzerinde  şom emellerini gerçekleştirmesine izin vermemeleri istendi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı siyonist işgalci rejimin  Kudüs’ü Yahudileştirme siyasetleri ve  Filistinlilerin evlerine  saldırı ve arazilerinin  müsadere edilmesini de kınadı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı bildirisinde ayrıca  terör rejimi İsrail’in Filistin toprakları üzerinde ırkçı siyasetlerinin devam etmesi ve bu doğrultuda işgal edilen Filistin toprakları üzerinde inşaatları devam edilen siyonist sitelerin geliştirilmesi  siyaseti kınanırken,  uluslararası toplumdan da,  korsan İsrail’in  uluslararası kanunlara bağlı kalması için bu rejime baskı yapmaları istendi.

shafaqna