Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Filistinli esirlerin açlık grevi eylemi 56′ıncı gününe girdi
Filistinli esirlerin açlık grevi eylemi 56′ıncı gününe girdi

Filistinli esirlerin açlık grevi eylemi 56′ıncı gününe girdi

İşgal zindanlarında uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı bir şekilde uygulanan idari hapis cezalarını protesto amacıyla Filistinli esirlerin başlattığı açlık grevi eylemi bugün (18 Haziran Çarşamba) 56′ıncı gününe girerken, açlık grevindeki esirlerin sağlık durumlarının daha da kötüleştiği bildirildi.

İSLAMİ VAHDET -“Ahrar” Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, işgal rejimi cezaevleri idaresinden yüksek rütbeli bir subayın açlık grevindeki esirlerle görüştüğünü ve esirlerin eylemi bırakma niyetinde olmadıklarını söylediklerini ifade etti.

Ahrar Merkezi, dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal subayının açlık grevi eyleminden herhangi bir sonuç alamayacaklarını iddia ederek esirlerden eylemi bırakmalarını istediğini ve “İsrail”in savaş hali yaşadığını söyleyerek yüzlerce esirin daha idari hapis cezasına mahkum edileceğini bildirdiğini açıkladı.

İsrailli subayın açlık grevindeki esirlere medyanın ilgisinin şu an El-Halil eylemine yöneldiğini ve esirlerin açlık grevinin şu aşamada kamuoyunun gündeminde olmadığını söylediği ifade edildi.

Bu arada, uzun süredir açlık grevi direnişini yürüten esirlerden bazıları sağlık durumlarının kötüye gitmesi nedeniyle hastanelere kaldırıldı.