Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Fua ve Keferya’da Çocuklar Kuru Ekmek Parçasına Muhtaç
Fua ve Keferya’da Çocuklar Kuru Ekmek Parçasına Muhtaç

Fua ve Keferya’da Çocuklar Kuru Ekmek Parçasına Muhtaç

 Halep valisi ve bazı siyasi parti liderinin katılımıyla yüzlerce Halepli kuşatma altında olan Fua-Keferya halkıyla dayanışma mitingine katılmak amacıyla İdlip dolaylarında toplandılar.

Gösteriye katılanların taşıdıkları dövizler, teröristler tarafından Fua ve Keferya halkına yapılan zulümlerin boyutunu gözler önüne sermektedir ve göstericiler  üzerinde biran önce kuşatmanın kaldırılarak bölgeye yardım gönderilmesi gerektiğini belirten yazıların bulunduğu pankartlar taşıdılar.

Tasnim muhabiri bir göstericiye yönelttiği neden bu gösteriye katıldığına ilişkin soruya şu yanıtı alıyor: Biz buraya Fua ve Keferya’ya yönelik kuşatmanın kaldırılmasını ve orada bulunan halkın ihtiyaçlarının giderilmesini istemek için geldik. Bu küçük çocukların ne suçu var? Fua ve Keferya’da şuan yaşananları ne din kabul etmektedir ve ne de siyaset. Şuan bu bölgede yaşananları hiçbir mantık kabul edemez ve sindiremez.

Gösteriye katılan başka bir kadın ise  şunları söyledi: Biz bu dayanışma mitingine Fua ve Keferya’daki kuşatmanın kaldırılması için katıldık. Bölge halkının tüm ihtiyaçları giderilmelidir, bizim ihtiyaçlarımız nasıl sağlanıyorsa onların da öyle sağlanmalıdır, Nubul ve el-Zehra’daki kuşatmalar nasıl kalktıysa Fua ve Keferya’daki de kalkmalıdır.

Dayanışma mitingine katılanlar yanlarında ekmek de getirdiler ve bu ekmekleri kuşatma altında olan ve tek arzuları çocuklarına bir lokma ekmek bulmak olan vatandaşlara ulaştırabilmeyi ümit ediyorlar.

Eline kuru bir ekmek almış olan bir kız hüzünlü ve yüksek bir sesle şunları söyledi: Ben buraya şunları söylemek için geldim; Fua’da bu kuru ekmeği çok seven çocuklar var, orada çocuklar aç uyuyor. Çoğu insan bu ekmeği kuru olduğu için yemek istemez ama Fua ve Keferya’da bulunan çocuklar açlıklarını gidermek için bu kuru ekmek bir parça olsa dahi yemek istiyorlar. Eğer imkan varsa buraya ekmek, gıda ve insani yardım gönderilmelidir çünkü 4 aydır bu bölgeye hiçbir yardım gönderilmedi, buradaki insanların evlerinde ne buğday, ne mercimek ne de pirinç var, bu insanların evlerinde hiçbir şey yok. Fua ve Keferya’da bulunan öğrencilerin çoğu artık öğrenimlerini sürdüremiyor, onlar şuan Halep Üniversitesi’nde olmalıydılar ancak öğrenimlerini tamamlayamıyorlar, onların şuan en büyük arzuları aileleri için bir lokma ekmek bulabilmek ve Fua ve Keferya halkına insani ve gıda yardımları ulaştırmaktır.

rasthaber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz