Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Galloway: Trump Londra’ya gelirse onu okula götüreceğim, daha eğitime ihtiyacı var
Galloway: Trump Londra’ya gelirse onu okula götüreceğim, daha eğitime ihtiyacı var

Galloway: Trump Londra’ya gelirse onu okula götüreceğim, daha eğitime ihtiyacı var

İngiliz eski milletvekili, Londra belediye başkan adayı ve Mavi Marmara organizatörlerinden George Galloway, Londra’daki eşitsizlik sorununu çözmek için yaptığı planlar hakkında Big Issue dergisine konuştu.
Galloway, Londra’yı zenginlerin, zenginler için idare ettiğini ve yaşanan sorunların temelinde bunun bulunduğunu söyledi.

Londra’da daha uygun fiyatlı konutlar oluşturmak için kira kontrolü uygulamasını getirmeyi planladığını söyleyen Galloway, belediyeye başvuran projelere proje kapsamındaki evlerin %50’sinin uygun fiyatlara kiralanması şartı getirmeyi hedeflediğini söyledi. Diğer tüm adayların şehirde yaşanan konut krizini çözmeye dair söz verdiğini belirten Galloway: “Bu konuda güvenebileceğiniz kişi benim. Ne düşünüyorsam onu söylüyorum, ne söylüyorsam onu düşünüyorum. Ve diğer iki ana partinin aksine benim kampanyam hiçbir emlakçı tarafından finanse edilmiyor.” diye konuştu

Avrupa’nın en büyük kapitalist ülkesi Almanya’nın başkenti Berlin’de bile kira kontrolü var:

Galloway, “zor durumdaki kiracılar için ne yapacaksınız?” sorusuna: “kira kontrolü getireceğim. Bu tür uygulamaların aşırı solcu ve gerçeklik dışı olduğu söyleniyor ancak Avrupa’nın en büyük ve başarılı kapitalist ülkesi Almanya’nın başkenti Berlin’de bile kira kontrolü var, Londra’da neden olmasın?” cevabını verdi.
Kentsel dönüşüm ile ilgili sorulan “eski ve köhne yapılar sizce temizlenmeli mi?” sorusuna ise, Galloway:“İnsanlar zorla ve baskıyla evlerinden çıkarılıp arkadaşlarından, ailelerinden ve çevrelerinden millerce uzağa gönderilmemeli. Özellikle yerlerine lüks yapılar dikmek için bunu yapmak affedilebilir bir şey değil. Bir dönüşüm yapılacaksa insanları taşımadan yapılmalı.” cevabını verdi.

Londra’da ulaşımın da oldukça pahalı olduğuna dikkat çeken Galloway, insanların pahalı kiralar yüzünden şehir dışında yaşamaya mecbur bırakıldığını, ancak bu kez de pahalı ulaşım ücretleriyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Galloway bunun için indirimli bilet uygulamasının getirilmesi gerektiğini ve öğrenciler için okullara veya bazı işçiler için işlerine ücretsiz vasıtalar getirilmesi gerektiğini belirtti.

Trump gelirse onu okula götüreceğim, daha eğitime ihtiyacı var:

Röportajın sonunda Donald Trump Londra’ya gelirse onu nereye götüreceksiniz sorusuna ise Galloway: “Onu okula götüreceğim, daha eğitime ihtiyacı var” cevabını verdi.
İslamî Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz