Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Gazzeliler’den Teknelerle Mavi Marmara Gösterisi
Gazzeliler’den Teknelerle Mavi Marmara Gösterisi

Gazzeliler’den Teknelerle Mavi Marmara Gösterisi

İsrail’in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 5’inci yılı dolayısıyla Gazze açıklarında teknelerle gösteri düzenlendi.
Gazze’deki Ablukayla Mücadele Halk Komitesi tarafından organize edilen gösteride, Türk bayraklarının yanı sıra İsrail ordusunun Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıyı kınayan ifadelerin yazılı olduğu pankartlarla olayda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları taşındı.
Ablukayla Mücadele Halk Komitesi Sözcüsü Ali en-Nezli,  burada yaptığı açıklamada, “İsrail’in Gazze ablukasını kırmak için canlarını feda eden Mavi Marmara şehitlerini saygı ve hürmetle anıyoruz. Gazze, Filistin meselesini savunmak ve ablukayı kaldırmak için Türklerin yaptıklarını unutmayacak” dedi.
İsrail ordusunun, Gazze ablukasını kırmak için yola çıkan 500’den fazla kişiyi taşıyan Mavi Marmara gemisine, uluslararası karasularda 31 Mayıs 2010’da düzenlediği saldırıda 8’i Türk, biri Türk ve Amerikan vatandaşı 9 silahsız insani yardım aktivisti şehit edilirken, 56 kişi yaralanmıştı. Saldırıda ağır yaralanan Süleyman Uğur Söylemez ise Ankara’da tedavi gördüğü hastanede, saldırıdan 4 yıl sonra, 23 Mayıs 2014’te yaşamını yitirmişti.

tevhidhaber