Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » General Hüseyin Selami: Batı Medeniyeti Sona Doğru Yaklaşıyor/Hicret Elbisesini Giyen Kahramanlar İslam Medeniyetinin Mimarlarıdırlar
General Hüseyin Selami: Batı Medeniyeti Sona Doğru Yaklaşıyor/Hicret Elbisesini Giyen Kahramanlar İslam Medeniyetinin Mimarlarıdırlar

General Hüseyin Selami: Batı Medeniyeti Sona Doğru Yaklaşıyor/Hicret Elbisesini Giyen Kahramanlar İslam Medeniyetinin Mimarlarıdırlar

Batı medeniyetinin yok oluşuna değinen Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı, “Bugün hiçbir yerde Amerikalı yetkililer için kırmızı halı sermiyorlar” dedi.

Tesnim Haber Ajansı – İran Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Hüseyin Selami, Suriye ve Irak’taki İranlı şehitlere özel film festivalinin kapanış töreninde şu açıklamalarda bulundu: Bugün bir medeniyetin yok oluşuna ve bir diğer medeniyetin doğuşun tanıklık ediyoruz. Bugün liberalizme dayanarak mazlum halklara yağma, darbe, zorbalığı yaymak ve özgürlük kavramını yok etmekten başka bir getirisi olmayan bu medeniyetin batışına şahitlik ediyoruz.

Batı medeniyetin son 100 yıldan bugüne kadar; İslam ümmetini küçük düşürmekten, bilimsel düşüşten, ekonomik yıkım ve fakirlikten başka bir getirisi olmamış ve savaşlar çıkararak erkek, kadın ve çocuk demeden Müslümanları evinden barkından etmeyi gütmüştür.

İngilizler her yerde savaşmışlardır ve Amerikalılar büyük savaşlar çıkarmışlardır. Bugün ise bu çürümüş düzenin yok olduğunu ve İslami değerler doğrultusunda yeni bir gücün oluştuğunu görüyoruz. Düşman siyasi fitne çıkarma peşindedir ve bu da İslami medeniyetin oluşmasını engellemek içindir.

Suriye’de İranlı askeri danışmanlardan bir kısmının şehit olduğuna değinen Tümgeneral Selami şöyle ekledi: Hicret elbisesi giyen kahramanlar, asillik gösteren eşler, nefretlerini gizleyen anne ve babalar ve bu şehitlerin çocukları, yeni İslam Medeniyetinin mimarlarıdırlar.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz