Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » General Kasım Süleymani:”Sayın Obama, IŞİD’in ekonomisi nereden sağlanıyor?” / VİDEO
General Kasım Süleymani:”Sayın Obama, IŞİD’in ekonomisi nereden sağlanıyor?” / VİDEO

General Kasım Süleymani:”Sayın Obama, IŞİD’in ekonomisi nereden sağlanıyor?” / VİDEO

İran Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı Kasım Süleymani, ABD Başkanı Barack obama’ya seslendi. General Süleymani: “ABD;Irak hükümetini koruduğunu savunurken, birkaç kilometre ötedeki Ramadi’de ölümler ve savaş suçları meydana gelirken hiçbir şey yapmamaları nasıl oluyor? Bu suç ortaklığından başka bir anlama gelir mi?” ifadelerini kullandı.

”Sayın Obama;Asad Askeri Üssü’nün bölgesi ile Ramadi arasındaki mesafenin kaç kilometre olduğunu biliyor musun? Nasıl bir bölgeyi kurtarma bahanesiyle oraya giriyorsunuz ve hiçbir şey yapmıyorsunuz? Öyle ki o bölgenin milletine devamlı katliam yapılmakta.Bu katliama ortak olmaktan başka bir şey değildir?  IŞİD’in ekonomisi nereden sağlanıyor? Irak’ın Kerkük ve Suriye’nin Deyr ez Zor petrol kuyularından sağlanıyor.Peki,nereye intikal ettiriliyor? Şu çok açıktır ki, bu aktarma tank ve 20 litrelik depolarla gerçekleşmiyor.Bu aktarım,tankerler ile gerçekleşiyor.Bu da bir iki tanker değil tabi.Binlerce tanker nereye gidiyor, yer altına mı? Yoksa IŞİD ile mücadele etmek için kurduğunuz koalisyondaki ülkelere mi gidiyor?

”Bugün Irak Gönüllü Güçleri olan Haşdi Şabi Güçleri’nin (İçinde Şii,Sünni,Arap,Türkmen,Kürt Iraklılar bulunuyor) Musul operasyonuna katılmasını kimler istemiyor,yaygara koparıyor ve onlara iftira atıyorsa; bilin ki daha düne kadar IŞİD gaspettiği petrolleri onlara intikal ettiriyordu.”

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz