Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Google’dan büyük ayıp! / Foto
Google’dan büyük ayıp! / Foto

Google’dan büyük ayıp! / Foto

İsrail’in uyguladığı ambargolarla Gazze’yi Filistinliler için açık hava hapishanesine çevirmesinden sonra, Google da Gazze’yi yok saydı.

 Gazze’ye kara yoluyla ulaşmak isteyen kişi, Google Maps’ten yol tarifi istediğinde “yol tarifi hesaplanamadığı cevabı alıyor.

İstanbul’dan Gazze’ye kara yoluyla gitmek isteyen bir kişi Google Maps’in yol tarifi uygulamasına girdiğinde ”Maalesef, ”İstanbul, Türkiye” – ”Gazze Şeridi” arası yol tarifleri hesaplanamadı” cevabıyla karşılaşıyor.

Yine Gazze’den İstanbul arasındaki yol tarifinin öğrenmek istenildiğinde de Google Maps aynı cevabı verdiği dikkat çekiyor. Fakat Gazze’ye yakın şehirlerle ilgili yol haritası istendiğinde ise Google Maps ayrıntılı bir tarif sunuyor.

İSRAİL İÇİN AYRINTILI TARİF

Google Maps’in Gazze’ye uyguladığı ablukayı İsrail’in şehirlerine uygulamaması dikkat çekti. Google Maps’in ara butonuna Gazze’ye yaptığı son saldırılarda çocuk, kadın demeden bini aşkın Filistinliyi öldüren İsrail’in başkenti Tel Aviv’i girdiğimizde ise karşımıza ayrıntılı bir yol göstergesi çıkıyor.

abna