Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Günümüzde Batı Medeniyetinin Karşılaştığı Sorunların Asıl Nedeni
Günümüzde Batı Medeniyetinin Karşılaştığı Sorunların Asıl Nedeni

Günümüzde Batı Medeniyetinin Karşılaştığı Sorunların Asıl Nedeni

İmam Hamenei bugün Şerif Teknik Üniversitesi üstün zeka ve bilimsel madalya sahibi öğrencilerini kabul ettiği görüşmede, batı dünyasının maddiyattaki bunca ilerlemelerine rağmen, batı uygarlığının temelinde mevcut olan çatlaklar, eksiklikler ve zafiyetlerin, ilahi ülküler ve maneviyatın yoksun olmalarından kaynaklandığını belirtti.

İmam Hamanei, bazı Amerikalı düşünürlerin açıkça; başta ABD olmak üzere Batı toplumundaki intiharları, ahlaki çöküntüleri, şiddeti, ailelerin dağılmasını, ahlaki, bilimsel ve fikri çarpıklıkları itiraf ettiğini belirtti.

İmam Hamenei, batı medeniyetinin tüm ilerleyişlerine rağmen günümüzde karşılaştığı sorunların asıl nedeninin manevi ve ilahi ideallerin yokluğu olduğunu belirtti. Amerika toplumunda artan şiddet olayları ve insanların silah ile katliam edilmesine işaretle, Amerika’da silah kullanımının yaygınlaşması ve adam öldürmenin ciddi bir sorun haline geldiğini, bunun ilacının halk arasında silah kullanımını engellemek olduğunu, ancak  silah fabrikalarının oluşturduğu mafyanın istilası sonucu ABD’li yetkililer silah kullanımını yasaklamaya cüret edemediğini kaydetti.

İmam Hamenei, direniş ekonomisinden yararlanmanın ülkelerin hedeflerine bağlı olduğunu belirterek; direniş ekonomisinin düşmanca olan ya da olamayan muhtelif küresel sarsıntılar karşısında İran’ı korumasının kabul edilmiş bir ilke olduğunu vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi, cihatçı gayretin karşılaşacağımız engellerden usanmamak anlamına geleceğini belirterek, İnkılap’ın yeni neslinin ilk nesilden daha akıllı ve daha bilgili olduğunu açıkladı ve ülkedeki öğrenci hareketinin İnkılap’ın değerleri yönünde cihatçı bir özelliğe sahip olduğunu vurguladı.

İmam Hamanei direniş ekonomisinin dünyadaki her türlü krizin karşısında önleyici role sahip olduğuna işaret ederek, bunun ABD başta olmak üzere tüm dünyada tanındığını belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi ayrıca, bilim üretimi söyleminin yaygınlaşması ve bilimsel sonuçlarının ortaya çıkmasına ilişkin olarak İran’da bilim yolundaki çaba ve hareketin asla yavaşlamaması veya durmamasını hızla sürmesi gerektiğini vurguladı.

Rast Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz