Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Güvenlik Güçleri’ne ve Haşd Şabi’ye Uzanan Eli Keseriz
Güvenlik Güçleri’ne ve Haşd Şabi’ye Uzanan Eli Keseriz

Güvenlik Güçleri’ne ve Haşd Şabi’ye Uzanan Eli Keseriz

Irak Başbakanı İbadi, Gönüllü Halk Güçleri’nin (Haşd Şabi) kaldırılmasını isteyenlere karşı mücadele edeceklerini söyledi.

Başbakan Haydar el-İbadi, Ayetullah Muhammed Bakır el-Hekim’in terörist bir saldırı ile öldürülmesinin yıldönümü münasebetiyle yapmış olduğu konuşmada Irak’ın resmi güvenlik güçlerinden biri olan Gönüllü Halk Güçleri’ne tam destek verdiğini ifade etti.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, düzenlenen törende yaptığı konuşmada ‘Irak güvenlik güçlerine ve Haşd Şabi’ye uzanan elleri keseceğiz’ dedi.

IŞİD teröristlerinin sayısının azaldığını belirten Başbakan Haydar el-İbadi, bu terörist grubun cinayetlerini unutturmaya yönelik adımlar atıldığını söyledi.

Haydar İbadi, Irak halkının birliğinin ve çabasının teröre karşı kazanılan zaferin kaynağı olduğunu belirterek Musul’un batısında kuşatma altına alınan IŞİD’e karşı çok yakında zafer kazanılacağını söyledi.

İbadi ‘Irak, bugünlerde bu zaferlerle yeniden doğuyor; ama bazıları bu sevinci çalmaya çalışıyor. Kimler Haşd Şabi’yi ortadan kaldırmaya çalışırsa unların ellerini keseriz. Çünkü onlar Irak’ı ve halkını savunmak için dini merceiyetin fetvasıyla gönüllü oldular’ dedi.

İbadi ayrıca Haşd Şabi’nin siyasi bir araç olarak kullanılmasına da karşı olduğunu belirterek ‘Haşd Şabi’yi, kahraman savaşçılarını siyasi amaçlar için kullanmak doğru değil. Haşd Şabi’nin adını kötülemeye çalışanlara karşı mücadele etmeliyiz’dedi.

 

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz