Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Sosyal Konular » Haftanın Öneri Kitabı » Haftanın Kitap Önerisi -“AHLAK”
Haftanın Kitap Önerisi -“AHLAK”

Haftanın Kitap Önerisi -“AHLAK”

Bu hafta sizler için seçtiğimiz kitap;  S.Abdullah Şubber’in Ahlak kitabıdır. Her cümlesinin altını çizeceğiniz muhteşem bir eser.

Hiç şüphesiz ahlak ilminin değeri, üstünlüğü ve önemi; basiretli ve ince düşünceli insanlara aşikârdır. Ahlak ilminin aslında dinin temelini oluşturduğu, bu ilimi kazanmak yolunda çaba harcamanın bütün Müslümanlar için ne denli kaçınılmaz olduğu, Müslümanların ancak ahlak ile Hz. Peygamber (s.a.a)  ve O’nun Ehlibeyt’ine (a.s) yakınlık kazanabileceği hâlâ fıtratının sesine kulak verenlere saklı değildir.

Kuşkusuz güzel ahlak, kurtuluş vesilesidir ve kötü ahlak ise, Allah’ın dergâhından uzaklaştıran öldürücü, helak edici zehir, insanı lanetli şeytanın yoluna düşüren delaletin nedenidir.

Dine zarar veren kalp ve nefis hastalıkları, insanın bedenine zarar veren hastalıklardan çok daha tehlikelidir. İlk hastalığın tedavisini öğrenmek kifaî bir farz iken bunu öğrenmek aynî bir farzdır.

Bu sahifeler, bu değerli ilmin ana komutlarını ve bu tıbbın kısaca bir özetini içermektedir. Nefis hastalıkları, bu hastalıkların tedavi yöntemleri, kurtarıcı ve helak edici sıfatların detaylarıyla ilgili bilgileri bir araya getirmiştir ve bu yönde Kur’ân ayetleriyle, masumların hadisleriyle, akli deliller ve nakli alametlerle inci misali süslenmiştir.

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz