Pazar , 25 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

islamivahdet.com sitesi olarak ilk hedefimiz Yüce Allah’ın rızasını kazanmaktır. Bu hedefimize ulaşmak için Yüce Allah bazı vesileler aracı kılmıştır. Bu vesilelerden en önemlisi de Müslümanlar arasında birlik , beraberlik ve kardeşlik duygusunu öne çıkaran; ümmet olma bilincine sahip olmamızı sağlayan ‘vahdet’ kavramıdır.

İSLAMİ VAHDET HİÇBİR SİYASİ OLUŞUMA, DERNEĞE, HAREKETE VEYA BİR ŞAHSA BAĞLI DEĞİLDİR. HİÇBİR İNTERNET SİTESİ İLE İLİŞKİSİ YOKTUR.  ALINTI YAPILAN SİTELER VE İÇERİKLER SADECE PAYLAŞIM AMAÇLIDIR. İSLAMİ VAHDET ÖZGÜN BİR OLUŞUMDUR.

Büyük alim ve düşünürlerimizin hepsi vahdet yani birlik kavramına vurgu yapmış ve İslam ümmeti arasında vahdet oluşabilmesi için çalışmışlar ve bugün de çalışmalarını sürdürmekteler. İslamivahdet.com olarak bizler de bu önemli göreve ( vahdet için çalışmak) hizmet edebilmek amacıyla burada bulunmaktayız.

Bizler mezhep ayrımı yapmaksızın tüm samimi Müslümanları kucaklıyoruz. Bunun bir kanıtı olarak da sitemizde her mezhepten samimi alim ve düşünürlere yer verdik.

Sitemizde büyük İslam alimlerinin hayat hikayeleri, örnek davranışları,günümüze ışık tutan konuşmaları  ve önemli sözlerini bulabilirsiniz.Ayrıca asıl konumuz olan ‘vahdet’ konusu hakkında da ayrıntılı yazı ve içeriklere ulaşabilirsiniz. Elbette zaman geçtikçe sitemizdeki makale ve diğer içerikler artacak ve böylece daha iyi hizmet sunabileceğiz.

Modernizm ile birlikte günümüz insanlarını kuşatan ; film izleme ,müzik dinleme gibi kültürler zaman geçtikçe iyice kemikleşmiş ve terk edilemeyecek hale gelmiştir. Piyasada bulunan film ve müziklerde öne çıkan başlıca iki özellik ‘cinsellik’ ve ‘şiddet’tir. Bu iki özelliği barındıran müzik ve filmler beraberinde etkisi silinemeyecek bir kültürel yozlaşmayı getirmekte ve toplumsal hastalıklara sebebiyet vermektedir. Bizler bunun farkında olarak artık bir ihtiyaç haline gelen film ve müzik gibi kültürel çalışmalara alternatif sunmak adına sitemizde kaliteli ve oldukça faydalı film,belgesel, ilahi,marş gibi materyallere yer vererek yeni bir soluk getirmek istiyoruz. Bu bakımdan bu tür materyallere Kültür ve Sanat bölümünden ulaşabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın da eğlenirken öğrenebileceği ve dinimize uygun İslami çizgi filmlere de bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bizler zamanla büyük işler başarabileceğimize inanıyoruz ve sizlerden de bu başarıya ortak olmanızı temenni ediyoruz.

Her türlü öneri ve şikayetinizi bize aşağıdaki iletişim formu ile ulaştırabilirsiniz .

 Resmi Facebook sayfamız:

https://www.facebook.com/islamivahdetsitesi ( mesaj bölümünden özel mesaj bırakabilirsiniz)

Resmi Twitter Hesabımız : https://twitter.com/islamivahdet

E-mail Adresimiz  : medyavahdet@gmail.com

Youtube Adresimiz : https://www.youtube.com/channel/UCIoQjfZOCOIrxqTOJWaKDwQ

BU HESAPLARIN DIŞINDAKİ HERHANGİ BİR HESAPTAN BİZİM ADIMIZA SÖYLENEBİLECEK ŞEYLERDEN SORUMLU DEĞİLİZ. RESMİ HESAPLARIMIZ BUNLARDIR.

islamivahdet.com kardeşlik dolu günler diler.

Adınız (Zorunlu)*
E-mail Adresiniz (Zorunlu)*
Hangi konuda iletişim kurmak istiyorsunuz ?
Mesajınızı yazınız*