Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Halep Normale Dönüyor!
Halep Normale Dönüyor!

Halep Normale Dönüyor!

Suriye’de son 24 saat içerisinde 360’ı aşkın militan silahlarını bırakıp Halep’in batı kesimlerine geçiş yaparken, yaklaşık 6.000 sivil de militanların kontrolünde olan bölgelerden ayrıldı.

Rusya’nın Lazkiye yakınlarındaki izleme merkezi, Suriye’de son 24 saat içerisinde 360’ı aşkın militanın silahlarını bırakıp Halep’in batı kesimlerine geçiş yaptığını duyurdu.

Merkez’den yapılan açıklamaya göre, aynı süre içerisinde yaklaşık 6.000 sivil de kentin militanların kontrolünde olan bölgelerinden ayrıldı.

İzleme merkezinin Halep’te son 24 saatte yaşanan gelişmeleri aktardığı rutin açıklamasında, “366 militan silahlarını bırakıp kentin batı kesimlerine geçti. İçlerinden 329’u affedildi” denildi.

Açıklamada, “Halep’in militanların kontrolünde olan bölgelerinden izleme merkezinin yardımıyla son 24 saat içerisinde 2.210’u çocuk olmak üzere 5.992 sivil tahliye edildi” ifadelerine yer verildi.

Rus uzmanların Halep’teki mayın temizleme işlemlerine devam ettiği bilgisinin de yer aldığı açıklamaya göre, aynı süre içerisinde 8.7 kilometresi otoyol olmak üzere 16 hektar genişliğindeki bir alanın mayınlardan temizlendiği belirtildi.

Rus izleme merkezinden yapılan açıklamada bahsedilen zaman dilimi, Suriye ordusunun Halep’in doğusunda kontrolü ele geçirdiğinin ve buradaki askeri operasyonlarına son verdiğinin açıklanmasından önceki dönemi de kapsıyor.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz