Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Halep’i Türkiye’nin 82’nci vilayeti ilan etti
Halep’i Türkiye’nin 82’nci vilayeti ilan etti

Halep’i Türkiye’nin 82’nci vilayeti ilan etti

Havuz medyası olarak adlandırılan grupta yer alan ve fantastik haberleriyle tanınan Takvim gazetesi, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulacağı öne sürülen ‘IŞİD’den arındırılmış bölge’nin Halep kentini de kapsayacağını ve kontrolün tamamen Türkiye’de olacağını yazdı.

PYD saflarında savaşan CIA ajanlarına dön emri!

Gazetenin ’82 Halep’ başlığıyla manşetten duyurduğu haberinde, “Türkiye, ABD ile ‘İncirlik Mutabakatı’nı yaptı. Siyasi ve askeri dengeler hızla değişmeye başladı. Kandil’de PKK kampları imha edilirken, Suriye’de PYD’nin sınırları iyice daraltıldı” denildi.

ABD gazetelerinin ‘Yeni harita Erdoğan-Obama görüşmesinde çizilecek’ diye yazdığını savunan Takvim, “PYD saflarında ‘Gönüllü’ olarak savaşan CIA ajanlarına ‘Geri dön’ emri verildiği ortaya çıktı” dedi.
82’nci ilimiz olmaya hazırlanan o bölge!

harita takvim

İki hafta öncesine dek sınıra dayanan IŞİD güçlerinin ‘adeta’      buharlaştığını yazan Takvim’e göre militanlar, ‘Tampon bölge’ olması  beklenen alanı çoktan terk etti.

İngiliz medyasının ‘Tampon bölge Türkiye’ye verilecek’ iddiasını ortaya attığını öne süren gazete, Halep’in de içinde yer aldığı alanın haritasını “Takvim, 82’nci ilimiz olmaya hazırlanan o bölgenin haritasını çıkardı” diyerek paylaştı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz