Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Halep’in Güneybatısında Şiddetli Çatışmalar Yaşanıyor
Halep’in Güneybatısında Şiddetli Çatışmalar Yaşanıyor

Halep’in Güneybatısında Şiddetli Çatışmalar Yaşanıyor

Suriye Ordusunun ağır topçu ve füze saldırılarının ardından, Halep’in güneybatısında onlarca Ceyş El-Fetih teröristi öldürüldü ve yaralandı.

Tesnim Haber Ajansı – Suriye Ordusu dün gece, ülkenin güneybatısında 1070 konut projesi etrafında teröristlerin bomba yüklü bir aracını imha etti. Teröristler bomba yüklü bu araçla, bu konut projesinde bir tünel açmayı amaçlıyorlardı.

Bu gelişmelerle birlikte Suriye Ordusu ve bu cephedeki teröristler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi ve Suriye Ordusunun ağır topçu ve füze saldırılarının ardından Ceyş El-Fetih mensubu onlarca terörist öldürüldü ve yaralandı.

Suriye askeri kuvvetleri, dün Halep’in güneybatısındaki 1070 konut projesi etrafında operasyonlara başladı ve birkaç gün önce teröristlerin eline geçen birçok bölgede ilerleme kaydetti.

Suriye ve Rusya savaş uçakları Halep’in güneyinde teröristlerin dört komuta merkezini, üç bomba yüklü aracını ve onlarca zırhlı aracını imha etti.

Suriye Ordusu El-Yarmun’daki operasyon bölgesinin alanını genişletti ve özellikle Zahre Abd Rabbuh kasabası olmak üzere Halep’in kuzeybatısında teröristlerin karargâhlarını bombaladı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz