Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Halep’te Sona Doğru!
Halep’te Sona Doğru!

Halep’te Sona Doğru!

Suriye ordusunun Batı Halep’teki 8 bölgeyi teröristlerden geri aldığını belirten Rusya Savunma Bakanlığı, 2.500 sivilin de tahliye edildiğini açıkladı.

Halep’te devasa bir taarruz başlatan Suriye ordu birlikleri, Cebel Badro,Ard el Hamra ve Babdin’i tamamen kontrol altına aldı. Haydariye,Hellok ve Sukhur mahallelerinde de büyük oranda kontrolün sağlanmasıyla birlikte şehirdeki tekfirci militanlar toplu olarak şehrin güneyine doğru çekildi.

Sivillerin de silahlanması ile bulundukları yerde tutunamayan tekfirci militan gruplar şehrin kuzey yarısından büyük oranda çekilirken, Suriye ordusunun da süpürme operasyonuna başladığı belirtiliyor.

Askeri kaynakların aktardığına göre, 2012’den beri tekfirci militanların elindeki bölgelerin yaklaşık yarısının ordu kontrolüne geçtiği söyleniyor.

Rusya’nın Suriye’deki ateşkes izleme merkezinin günlük bülteninde, Suriye ordusunun Halep’in kuzeyinde kontrolü yeniden sağlamasının ardından 40’tan fazla militanın silah bırakarak teslim olduğu da gelen haberler arasında. Açıklamada, “El Kadisiye bölgesinde 42 militan savaşa devam etmeyi reddetti ve silahlarını bıraktı” ifadesi kullanılıyor.

Ordunun Batı Halep’te ilerleyişini sürdürmesinin ardından 800’den fazlası çocuk olmak üzere 2.500 sivilin de tahliye edildiği kaydedilirken, araya karışarak kenti terk etmeye çalışan çok sayıda teröristin de yakalandığı açıklandı.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz