Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Halep’te Teröristlerin Amerikan Yapımı Silahları Stokladığı Depo Bulundu
Halep’te Teröristlerin Amerikan Yapımı Silahları Stokladığı Depo Bulundu

Halep’te Teröristlerin Amerikan Yapımı Silahları Stokladığı Depo Bulundu

Suriye Ordusu Halep’in doğu mahallelerini temizleme çalışmaları sırasında, tekfirci teröristlerin bıraktığı yüklü miktarda silah bularak kayıt altına aldı.

Tesnim Haber Ajansı – Suriyeli bir askeri kaynak tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Doğudaki mahallelerde bulunan silahlar teröristlere 2 yıl boyunca yetecek miktardaydı ve bu büyük depo sayesinde onların yeni bir desteğe ihtiyacı olmayacaktı. Görünen o ki Suriye Ordusunun terör örgütüne ağır darbe vurmasıyla teröristler depodan faydalanma ve bu silahları kullanma fırsatı bulamamışlar.

 

 

Aynı kaynak açıklamalarının devamında:”Biz bölgeleri temizlerken, ileri teknolojiye sahip çok sayıda silah ve füze çeşidi bulduk öyle ki bunların büyük çoğunluğu Amerikan ve geri kalanı İsrail yapımıdır.”

 

 

Suriye Ordusunun bölgede bulunan askerlerinden biri ise şu açıklamalarda bulundu: Biz şuan teröristlerden kurtarılmış olan Tel El-Zerazir bölgesindeyiz ve El-Ameriye, El-Ramuse ve El-Sekra bölgelerine doğru arama yapıyoruz. Burası bir zamanlar terörist yuvası olan El-Kadir Medresesidir, Allah’a şükürler olsun ki burada gizlenmiş olan tüm bombaları imha ettik. Bölgede şuan güvenlik tam olarak sağlanmıştır ve Beşar Esad hükumetinin bayrağı gönlere çekilmiştir. Suriye Ordusu mühendis birlikleri Halep’in doğu mahallelerine girmesinin hemen ardından bölgeyi temizleme çalışmalarına başladılar ve tüm bomba düzeneklerini bölgenin emniyeti için imha ettiler.

 

 

Bölgedeki evine dönen bir vatandaş ise şu ifadeleri kullandı: Mutluluğumuzun doruk noktası evimize döndüğümüz andır, Rabbimden herkesin evine dönebilmesini istiyoruz. Allah bu ülkenin hayrını isteyen herkesi korusun. Ama ülkemiz için kötülük ve şer isteyen herkesten de Rabbimin intikam almasını istiyorum.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz