Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Hamas Lideri Heniye’den İmam Hamaney’e Teşekkür Mektubu
Hamas Lideri Heniye’den İmam Hamaney’e Teşekkür Mektubu

Hamas Lideri Heniye’den İmam Hamaney’e Teşekkür Mektubu

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye, İran’ın Filistin’e sağladığı büyük desteklerden dolayı İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei’ye teşekkür mektubu gönderdi.

Hamas’ın İmam Hamanei’ye gönderdiği mektupta; “Tüm halkımız, İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin ve Kudüs’le ilgili sabit duruşunu ve sağladığı büyük desteklerini övgü ile karşılıyor” denildi.

Düşmanlar tarafından İslam ümmeti, İslami direniş güçleri ve özellikle de Kudüs’e karşı komplolar düzenlendiği kaydedilen mektupta, “Gerçi bu komploları geçmişten de biliyorduk. Fakat Riyad konferansı sonrası ABD Başkanı Trump, İran da dahil Hizbullah ve Hamas’ı düşman olarak belirleyip Kudüs’ü Siyonist Rejim’in başkenti olarak tanımlaması ile düşmanların komploları daha net bir şekilde ortaya çıktı” denildi.

İsmail Heniye gönderdiği mektupta, zor dönemlerde Filistin’in yanında durduğundan dolayı İran’ı takdir ederek; “Hiç şüphesiz, İslam İnkılabı Rehberi’nin büyük liderdiği Filistin’deki mücahitlerin güçlenmesiyle birlikte İslami direniş güçlerinin mücadele gücünün sağlamlaşmasına neden oldu” ifadesini kullandı. Hamas Siyasi Büro Başkanı’nın kaleme aldığı mektupta; “Filistin ile Kudüs’e karşı kurulan komploların boşa çıkartılmasının tek yolu İntifada’dır” denildi.

Mehrnews

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz