Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Hamas Lideri’nden İran İslam Cumhuriyeti’ne Teşekkür
Hamas Lideri’nden İran İslam Cumhuriyeti’ne Teşekkür

Hamas Lideri’nden İran İslam Cumhuriyeti’ne Teşekkür

İslami Radyo ve Televizyonlar Birliği’nin Meşhed’te düzenlediği 9. Toplantının açılış programında katılımcılara video konferans yoluyla hitap eden Hamas’ın yeni siyasi lideri İsmail Haniye, Filistin davasına sürekli olarak verdiği destekten ve İslam öğretisine bağlılığından dolayı İran’a teşekkür etti.

Qodsna’nın haberine göre, İslami Radyo ve Televizyonlar Birliği’nin Meşhed’te düzenlediği 9. Toplantının açılış programında katılımcılara video konferans yoluyla hitap eden HAMAS Lideri Haniye, Filistinli gruplar arasında ihtilafların ortadan kalkmasının ve İslam ümmeti içinde direniş stratejisine iade-i itibar verilmesinin lüzumuna vurgu yaptı.

İslami Radyo-Televizyonlar Birliği’nin İslam Dünyasının medya organları için çatı kuruluşu olduğunu vurgulayan Hamas Lideri Haniye, Filistin davasına sürekli olarak verdiği destekten ve İslam öğretisine bağlılığından dolayı İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkür etti.

Mezhebi aşırıcılıkla mücadele edilmesi gerektiğini belirten Haniye, ‘Ümit ederim ki bir gün Kudüs ve Mescid-i Aksa’da birlikte oluruz’ dedi.

‘Filistin ve Kudüs Müslümanlara Aittir’ diyen İsmail Haniye, Nehirden Denize kadar özgür Filistin ülküsünden, Filistinli mültecilerin geri dönüş hakkından, Kudüs’ü Şerifin ve Filistinli esirlerin özgürlüğünden asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Kudusgunu.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz