Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Hamas: ” Mahmut Abbas siyonist israil adına Gazze’ye karşı savaş yürütüyor.”
Hamas: ” Mahmut Abbas siyonist israil adına Gazze’ye karşı savaş yürütüyor.”

Hamas: ” Mahmut Abbas siyonist israil adına Gazze’ye karşı savaş yürütüyor.”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın memur maaşlarıyla, şehit ve yaralı ailelerinin maaşlarına yönelik attığı adımlarla Siyonist işgal rejimi İsrail adına Gazze’ye karşı dördüncü savaşı yürüttüğünü belirtti.
Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, dün (15 Nisan Cumartesi) yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezine ulaşan açıklamada, “Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas, Gazze’yi kuşatarak ve burada olan herkesi cezalandırarak; elektrik, su, ilaç ve gıdayı halkından engelleyerek, memurları en basit haklarından mahrum ederek, şehit ve yaralıların hak edişlerini keserek işgal rejimine vekaleten Gazze’ye karşı dördüncü savaşı yürüttüğünü gösteriyor” dedi.
Burhum, Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik başlattığı üç savaşta amacına ulaşmaması üzerine Abbas’ın bu adımları attığına dikkat çekti.
Elhamdallah hükümetinin geçen hafta Gazze’deki memurların maaşlarında kesintiye gideceğini duyurması üzerine Fetih liderleri peş peşe açıklamalar yaparak, Gazze’ye karşı yaptırımlara gidecekleri tehdidinde bulundular.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz