Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Hamas’tan Mahmud Abbas yönetimine sert eleştiri: Direnişi sırtından bıçaklıyorlar!
Hamas’tan Mahmud Abbas yönetimine sert eleştiri: Direnişi sırtından bıçaklıyorlar!

Hamas’tan Mahmud Abbas yönetimine sert eleştiri: Direnişi sırtından bıçaklıyorlar!

Hamas’tan Mahmud Abbas yönetimine sert eleştiri: Direnişi sırtından bıçaklıyorlar!

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Hüsam Bedran, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin iki gün önce bir genci El-Halil’de işgalcilere yönelik eylem için patlayıcı yerleştirdiği gerekçesiyle gözaltına almasının tehlikeli bir gelişme olduğunu ve Filistin Yönetimi’nin işgalcilerin güvenliğini sağlamak için direnişi sırtından bıçaklamada ısrar ettiğini gösterdiğini söyledi.
Hüsam Bedran, dün (6 Kasım Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride Bedran, Filistin Yönetimi’ne direnişçilerin peşini bırakması ve Filistin halkını savunmaları için direnişçilere izin vermesi çağrısında bulundu.
Direnişçilerden birinin yerleştirdiği ve işgal güçleri tarafından bulunan patlayıcının Batı Yaka’da direnişin geliştiğinin göstergesi olduğunu belirten Bedran, işgalcilerin patlayıcının yerini Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin haber verdiğini ve patlayıcıyı yerleştirdiği gerekçesiyle bir genci gözaltına aldığını söylediklerine dikkat çekti.
Bedran, Batı Yaka’daki yoğun güvenlik önlemlerine rağmen direnişçilerin 12 kg ağırlığındaki bir patlayıcıyı yerleştirmelerinin ve uzaktan kumandayla patlatacak güce erişmelerinin Filistin halkının ve gençlerinin direnişte kararlı olduklarını ve düşmanı şaşırtacak yeni metotlar geliştirdiklerini gösterdiğini ifade etti.
Hamas sözcüsü, Batı Yaka gençlerinin mütevazı imkanlarıyla işgal ordusuna ve istihbaratına meydan okuduklarını, bunun da Filistin halkına ümit verdiğini belirterek, direnişçi gençlerden işgal güçlerine yakalanmamak için daha dikkatli olmalarını istedi.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi (المركز الفلسطيني للاعلام)

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz