Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Haşdi Şabi: Telafer Havaalanına Ulaştık
Haşdi Şabi: Telafer Havaalanına Ulaştık

Haşdi Şabi: Telafer Havaalanına Ulaştık

Irak’taki Musul operasyonuna katılan Gönüllü Halk Güçleri, Türkmen kentinin güneyinde yer alan havaalanına ulaştıklarını duyurdu.

Tesnim Haber Ajansı – Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’u IŞİD’den kurtarmak için 17 Ekim’de başlatılan büyük operasyonda yer alan Irak Gönüllü Halk Güçleri (Haşdi Şabi), Türkmen kenti Telafer’e doğru ilerlediğini açıkladı.

Uluslararası haber ajanslarının son dakika olarak geçtiği bilgiye göre; Haşdi Şabi güçleri Telafer’in güneyindeki askeri havaalanına ulaştı.

Telafer kent merkeziyle havaalanı arasında yaklaşık 25 kilometre bir mesafe bulunuyor.

Haşdi Şabi güçleri bu sabah yaptığı açıklamada; bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurmuştu.

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, dün yaptığı açıklamada; Telafer’e orduya bağlı 92. ve 72. tugay ile Telaferli Sünni ve Şiilerden oluşan güçlerin gireceğini söylemişti.

SON DAKİKA:” TELAFERLİLER YURTLARINA YAKLAŞIYOR!”

Amerikan güdümlü medya yalanlarına devam etse de, Irak’ın Kuvayı Milliye’si Haşdi Şaabi Kuvvetleri vatanlarını kurtarmada adım adım ilerliyor. Telafer Havaalanı, teröristlerden temizlendi.

Irak’ın bölünmesini isteyenler bu gerçekleri yazmazlar! Telafer operasyonunda 3 bin Telaferli gönüllü yer alıyor. Haşdi Şaabi’nin içinde on binlerce Sünni Mücahid genç var. Ama onlar birleşen değil, ayrışan Irak istiyorlar.

Bu hevesleri kursaklarında kalacak. Kerkük de, Basra da, Erbil de, Felluce de Irak’tan ayrılmayacak!

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz