Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Haydar El-İbadi’den Meclis’e Çağrı: “Sorunları Çözmek İçin Toplanalım”
Haydar El-İbadi’den Meclis’e Çağrı: “Sorunları Çözmek İçin Toplanalım”

Haydar El-İbadi’den Meclis’e Çağrı: “Sorunları Çözmek İçin Toplanalım”

Irak’ta yaşanan siyasi kriz devam ediyor. Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, yaptığı açıklamada parlamento üyelerine; “Irak’ın karşılaştığı sorunları çözmek ve engelleri aşmak için toplanalım” çağırısında bulundu.

Tesnim Haber Ajansı – Başbakan el-İbadi açıklamasında; “Bize güvenerek ve bizden reform talep eden halkımıza ve kitlelere o reform yoluna ulaşacağımızın teminatını veriyorum” dedi.

Bir türlü gerçekeleşemeyen ve uzlaşılamayan teknokratlar hükümetine de değinen başbakan Haydar el-İbadi, “Bakanlar Kurulu değişikliğinin, genel reformlar paketinin sadece birparçası olduğunu” vurguladı.

Başbakan Haydar el-İbadi, kurum ve kuruluşlarda da reforma gidileceğini ifade ederek, “ Kurum ve kuruluşlarda Irak halkının farklı kesimlerini temsil edecek şekilde yeniden düzenlemeler yapılacağını” söyledi.

Başbakan el-İbadi, Irak’ın güvenlik ve ekonomik sorunlarla karşı karşıya keldığını belirterek, “güvenlik konusunda IŞİD ile mücadelenin devam ettiğini ekonomik sorunlarla mücadele için ise uluslararası bankalarla müzakerelerin sürdüğünü” belirtti.

Irak halkının ekonomik koşullarının düzeltilmesi için çalışıldıüını belirten Başbakan Haydar el-İbadi, “Petrol fiyatlarında ki ciddi düşüşün Irak ekonomisini ciddi anlamda olumsuz etkilediğini” söyledi.

İbadi, Irak’ın karşı karşıya kaldığı siyasi, ekonomik ve güvenlik sorunlarının çözümü için Irak meclisinin cilen toplanması gerektiğini söyledi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz