Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Herkes Bize Sırt Çevirirken, İran Desteğini Esirgemedi
Herkes Bize Sırt Çevirirken, İran Desteğini Esirgemedi

Herkes Bize Sırt Çevirirken, İran Desteğini Esirgemedi

 İslami Cihad Hareketi, 29’uncu kuruluş yılını Gazze’de düzenlediği etkinlikle kutladı.

BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Gazze’deki El-Ketibe Meydanı’nda “Cihad yeniden doğuşumuzdur” sloganıyla düzenlenen etkinliğe, hareket mensubu binlerce kişi katıldı.

ARAP ÜLKELERİNE TEPKİ

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Şallah, video kaydıyla yaptığı açıklamada, bazı Arap ülkelerinin İsrail ile normalleşme sürecine girmesine tepki göstererek, “Arap dünyasının Filistin meselesine karşı tutumu hiç bir zaman bu şekilde olmamıştı. Sanki Filistin artık onlar için bir şey ifade etmiyor.” dedi.

Abdullah Şallah,  “Bazı Arapların bizden vazgeçtiği zamanda İran bizim yanımızda durdu” dedi.

Arapların Filistin direnişini İran’dan destek almakla suçlamayacağını söyleyen Şallah, “İsrail yerine İran’ı düşman olarak yansıtmaya çalışanlar, bugün İsrail’le müzakere eder oldular” ifadelerini kullandı.

İSRAİL’E MEYDAN OKUDU

Şellah, “Bazı bölge ülkelerini koruyabileceği düşünülen İsrail, kendini Filistinli gençlerin elindeki bıçaktan koruyabilecek güce sahip değil.” ifadelerini kullandı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’tan İsrail ile 1993’te imzalanan Oslo Antlaşması’nı feshetmesini talep eden Ramazan Şellah, Filistin Kurtuluş Örgütü’nden (FKÖ) de İsrail’i tanımaktan vazgeçmesini ve İsrailli yöneticilerin “savaş suçlusu” olarak uluslararası mahkemelerde yargılanması için çaba harcamasını istedi.

İslami Cihad’ın Filistin halkının tüm oluşumlarına el uzattığını belirten Şellah, Hamas ile Fetih arasındaki ayrılığın son bulması çağrısı da yaptı.

ajanslar

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz