Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Hicaz İşgalcisi Suud Ateşkese Rağmen Yemen’e Saldırılarını Sürdürüyor
Hicaz İşgalcisi Suud Ateşkese Rağmen Yemen’e Saldırılarını Sürdürüyor

Hicaz İşgalcisi Suud Ateşkese Rağmen Yemen’e Saldırılarını Sürdürüyor

Hicaz işgalcisi Suud savaş uçakları dün Yemen’in çeşitli bölgelerine yaptıkları saldırılarla ateşkesi ihlal etti.

Tesnim Haber Ajansı – Alınan bilgilere göre; tecavüzcü savaş uçakları bugün sabah Saade ilinin Kahiz bölgesini hedef aldı ve saldırıda Yemenlilerin malları büyük zarar gördü.

Yine askeri bir kaynak tarafından, Taiz bölgesinde de Hicaz işgalcisi Suud’a ait savaş gemilerinin Meha şehri sahillerinin yakınlarında ve El-Cedide şehri yakınlarında hareketlendiği açıklandı.

Tecavüzcü Suudi koalisyon ve uşakları daha öncede olduğu gibi ateşkesi, askeri ilerleme veya Yemen ordusu ve halk birliklerinin içine nüfuz etmek amacıyla kullanıyorlar.

Yemen ordusu ve halk birlikleri, geçtiğimiz gün Arabistan’ın Mida sahillerine ve çöllerine saldırı girişimini geri püskürttü.

Ordu birlikleri ve Yemen halk komiteleri de ateşkesin ihlaline cevap olarak, bir “Zilzal 3” füzesini Arabistan’ın Kuzeyinde bulunan Necran bölgesindeki El-Musem üssüne doğru fırlattı.

Tecavüzcü Suudi koalisyon, Maskat anlaşmasını ihlal ettikten sonra geçtiğimiz gün tek taraflı olarak 48 saatlik ateşkes ilan etti.

Maskat’ta yapılan ateşkese göre, Yemen’de ateşkes geçtiğimiz Perşembe günü başlayacaktı; ancak buna rağmen Hicaz işgalcisi Suud ve uşakları Yemen’in çeşitli bölgelerinde katliamlarına devam etti ve onlarca kişiyi katletti ve tüm bunlar yaşanırken Hicaz işgalcisi Suud tek taraflı ateşkes ilan etti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz