Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi 20 Bin Yemenli Çocuğu Katletti
Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi 20 Bin Yemenli Çocuğu Katletti

Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi 20 Bin Yemenli Çocuğu Katletti

Yemenli bir uzman Suudi rejiminin pazar günü Yemen’e düzenlediği saldırılarda 3 çocuğun öldüğünü belirterek,”Bu zamana kadar Suudi rejimin saldırıları ve Yemen’in abluka altında tutulması sonucunda Yemenli 20 bin çocuk hayatını kaybetmiştir” dedi.

Yemenli uzman Hüseyin El’Boheyti, Sana’da Press Tv’ye yaptığı açıklamada,  Suudi rejiminin muhasarasının devam etmesinden dolayı yaşanan  Kolera ve Malarya gibi birçok bulaşıcı hastalık ve yeterli beslenememe sonucu bu zamana kadar en az 20 bin Yemenli çocuğun hayatını kaybettiğini  söyledi.

El’Boheyti, 2017 yılına çoğu ülkenin kutlamalar eşliğinde girerken buna karşın eş zamanlı olarak Suudi rejimin   Yemen’i hedef almaya devam ettiğini söyledi.

El’Boheyti, Suudi rejiminin Yemen’e yönelik saldırılarını başta Amerika, Fransa ve İngiltere olmak üzere batılı ülkelerin destek verdiğini belirtti. Bu saldırıların sürdüğü müddetçe Yemen’de  savaşın da son bulmayacağını belirten Yemenli uzman, Suudi rejiminin Yemen’e yönelik saldırıların neredeyse ikinci yılını tamamlamak üzere olduğunu ifade ederek, savaşın bu zamana kadar 35 bin Yemenlinin ölümüne neden olduğunu söyledi.

Yemenli uzman, Suudi rejimin Yemen’e yönelik saldırılarda zayıflatılmış uranyum içerikli silahlar  kullandığını da belirterek, bu silahların  çocukların sakat doğmaları başta olmak üzere çok  fazla  olumsuz etkilerinin görüldüğünü ve bu silahların Yemen’de kullanıldığının aşikar olduğunu ifade etti.

Parstoday

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz