Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi Yemen’de Katliama Devam Ediyor!
Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi Yemen’de Katliama Devam Ediyor!

Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi Yemen’de Katliama Devam Ediyor!

Yemen’de Birleşmiş Milletler ’in sessizliği gölgesinde Suudi savaş uçakları tarafından sivillere yönelik katliam devam ediyor.

Tesnim Haber Ajansı – El-Hudeyde İl Genel Meclisi Üyesi, Birleşmiş Milletler ve uluslararası toplumun sessizliğinin gölgesinde Suudi savaş uçaklarının son haftalarda Yemen’de yerleşim bölgelerine yönelik saldırılarını arttırdığını ve sivilleri öldürdüğünü söyledi. El-Hudeyde İl Genel Meclisi üyesi Hessam El-İslami Fars Habere verdiği röportajda, Suudi savaş uçaklarının El-Hudeyde’de halkın evlerini çok acımasız bir şekilde bombaladığını ve çok korkunç bir katliam işlediğini belirtti.

Hessam El-İslami şu açıklamalarda bulundu: ‘Suudi savaş uçakları ilk cinayeti El-Maravah şehrinde işledi ve evlerin her birinde üç ailenin yaşadığı 2 evi hedef aldı ve burada yaşayan sivilleri öldürdü.

Bu saldırıda çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 12 kişi şehit oldu.

İkinci katliam da Ed-Derihimi şehrinde gerçekleşti ve bu şehre düzenlenen saldırılarda da Suudi savaş uçakları Kud Anba bölgesinde 2 sivili şehit etti ve bu uçakların Azle El-Manzar El-Derihimi’deki eve düzenledikleri saldırıda bir sivil de yaralandı.

Üçüncü cinayet El-Khuhe şehrinde meydana geldi ve Suudi savaş uçakları El-Khuhe kıyılarında bulunan bir vatandaşın evini hedef alarak biri kadın ve biri çocuk olmak üzere iki kişiyi şehit etti ve bu saldırıda iki kişi de yaralandı.

Suudi savaş uçakları aynı zamanda El-Marawi’a şehrinde bulunan El-Kati bölgesindeki iletişim kulesini ve aynı zamanda El-Khuhe şehrinde bulunan El-Kataba bölgesindeki iletişim kulesini de hedef aldı.’

Uluslararası toplum kuruluşlarının ve Birleşmiş Milletler ‘in sessizliği gölgesinde Suudi-Amerikan savaş uçakları Yemen’in şehirlerine saldırı düzenlemeye devam etmekte, halkın evlerini tahrip ederek, birçok kişiyi yaralamakta ve şehit etmektedir.

Suudi savaş uçakları Sa’dah eyaletinde Kare bölgesini ve Mecaz şehrini ve Sa’dah polis merkezini dört defa bombaladı ve Takhi, Sa’ban, Mendebe ve Bagam şehirlerini de altı kez hedef aldı.

Taiz eyaletinde El-Taiziye şehrindeki El-Rabi’i bölgesini ve El-Zubab ve Medazih El-Amiri şehrinde El-Mehazir yüksekliklerini hedef aldı ve Zubab şehrindeki El-Şebeke bölgesini de altı kez bombaladı.

Suudi savaş uçakları El-Cevf eyaletindeki El-Ule bölgesini ve El-Matma şehrini bombaladı.

Suudi savaş uçakları Ma’rib eyaletinde Servah şehrini bombaladı.

Arabistan savaş uçakları İbb eyaletinde Şaban bölgesini üç defa bombaladı.

Suudi savaş uçakları Hicce eyaletindeki Abes şehrinde bulunan El-Cer bölgesini sekiz defa misket bombalarla hedef aldı.
Sana eyaletindeki Beni Haşiş şehrinde Cebel-i Zubab bölgesini iki defa hedef aldı.

Suudi savaş uçakları Asir eyaletinde Sahve ve El-Rubue bölgesini beş defa bombaladı.

Olaylar bu şekilde gelişirken Yemen’in başkentinde halk Sana’nın Et-Tahrir meydanında toplanarak Birleşmiş Milletler ‘in ve uluslararası toplumun Suudilerin işlediği cinayetler karşısındaki sessizliğini ve Amerika ve Arabistan’ın Yemen halkına karşı uyguladıkları kuşatma ve ambargoyu kınadı.

Protestocular ellerinde Arabistan’ın korkunç cinayetleri sonucu hayatını kaybedenlerin posterlerini taşıyarak Birleşmiş Milletler ’den Yemen halkına karşı uygulanan kuşatma ve ambargonun kaldırılması ve saldırıları durdurması konusunda sorumluluğunu yerine getirmesini istedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz