Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Hicaz İşgalcisi Suud rejimine karşı muhalif koalisyon
Hicaz İşgalcisi Suud rejimine karşı muhalif koalisyon

Hicaz İşgalcisi Suud rejimine karşı muhalif koalisyon

Hicazlı(Arabistanlı) muhalif grupların Suudi rejimini barışçı yollarla değiştirmek için koalisyon kurduğu bildirildi.

El-Ahed haber ajansının bildirdiğine göre ‘Arap Yarımadasındaki Muhalif Gruplar Koalisyonu’ adını alan örgüt, Suudi rejiminin halkın taleplerine teslim olmasını sağlamak üzere reformları destekleyerek barışçı yollarla rejimi değiştirmeyi hedeflediğini açıkladı.

Arabistan vatandaşlarına seslenen örgüt, yayımladığı bildiride, “Kader belirleyici an yaklaştı, Suudi rejimi ülkeyi uçuruma sürüklüyor. Arabistan, İslam ümmeti için bir kötülük kaynağına dönüştü. Hakim ailenin yönetiminin devamını önlemek için sizler sorumluluk üstlenmelisiniz. Bilin ki ülkede karar verme hakkına sahip olan yalnızca sizsiniz. Eğer bu gerçekleşmezse ülkenin kötülüklerden kurtarılması için devrimden başka yol kalmayacaktır” denildi.

Yeni muhalif koalisyonda İslamcı ‘el-Umme’, ‘Ahrar Ceziretu’l Arab’, ‘et-Tecdidu’l İslami’ ve el-Fudul adlı parti ve grupların yer aldığı bildirildi.

Suudi Kralı Salman, önceki hafta Veliaht ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Naif’i görevinden azletmiş ve oğlu Muhammed bin Salman’ı veliaht tayin etmişti.

YDH

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz