Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi’nin Veliahdı, Riyad’ın bölgedeki yenilgisini itiraf etti
Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi’nin Veliahdı, Riyad’ın bölgedeki yenilgisini itiraf etti
Saudi Interior Minister Prince Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz readies to address a meeting of interior ministers from the six-nation Gulf Cooperation Council (GCC) in the Saudi capital Riyadh on November 13, 2012. AFP PHOTO/FAYEZ NURELDINE (Photo credit should read FAYEZ NURELDINE/AFP/Getty Images)

Hicaz İşgalcisi Suud Rejimi’nin Veliahdı, Riyad’ın bölgedeki yenilgisini itiraf etti

Suudi Arabistan veliahdı Muhammed Bin Naif, ülkesinin bölgeyle ilgili siyasetlerinin yenilgiye uğradığını itiraf etti.

Lübnan el’Ahd haber sitesine göre, Arabistan veliahdı, Yemen’de 1 yıldır devam eden saldırıların yenilgiye uğradığını ve Arabistan için bir kazanımının olmadığını itiraf ederken, Amerika ve Türkiye’nin, Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın devrilmesi yönündeki sözlerini yerine getirmediklerini söyledi.

Muhammed Bin Naif, Cidde’de düzenlenen Fars Körfezi İşbirliği Konseyi ülkelerinin liderleri danışması görüşmesi kulisinde yaptığı açıklamada, Yemen’e yönelik operasyonların Suudi koalisyonu ülkelerin sözlerini yerine getirmediklerinden dolayı istenen başarıya ulaşmadığını söyledi.

Arabistan veliahdı, Suriye buhranına da temasla, ‘Suriye cumhurbaşkanı Esad’ın, Amerika ve Türkiye’nin yardımlarıyla devrilmesi bekleniyordu ve Arabistan da bu vaatler üzerine hesap açmıştı, ama bu hesap sonuç vermedi” dedi.

Muhammed Bin Naif, arap dünyasının özellikle de son iki yıldır istenmeyen buhranlar, olaylar ve gelişmeler yaşadığını belirterek; ‘bütün bu gelişmeler Arabistan ve diğer arap ülkelerinin siyasetlerini yeniden gözden geçirmelerini zaruri kılıyor’ dedi.

Arabistanlı yetkilinin Arabistan el’Vatan gazetesinde açıklamalarının yayınlanmasının ardından gazetenin bu bölümü hemen yayından kaldırdığı ve bir süre sonra da gazetenin internet sitesinin de tamamen durduğu ve kapandığı bildirildi.

islam aktüel

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz