Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Hizbullah: Arabistan’ın planı, İsrail’in yapmaktan aciz kaldığı şeye ulaşmaktır.
Hizbullah: Arabistan’ın planı, İsrail’in yapmaktan aciz kaldığı şeye ulaşmaktır.

Hizbullah: Arabistan’ın planı, İsrail’in yapmaktan aciz kaldığı şeye ulaşmaktır.

Hizbullah Yönetim Kurulu Başkanı, Arabistan ve müttefikleri gibi rejimler Arap ve Müslüman milletlerin birbiriyle çatışan fasit ve sorumsuz milletler olmasını istediklerini söyledi.

Welayet News – Hizbullah savaşçılarından Muhammed Mahmut Avde’nin şahadetinin yedinci günü münasebetiyle düzenlenen merasimde bir konuşma yapan Hizbullah Siyasi Konsey Başkanı Seyit İbrahim Emin Es Seyid, şunlara değindi: Suud rejimi ve müttefiklerinin Hizbullah’a karşı ilam ettikleri savaş, yeni bir şey değildir. Bu savaş, direnişin başladığı zamandan beri başlamıştır. Her kadar bu savaş ilk başlarda sakin bir şekilde yürütülüyordu ama bu gün Hizbullah ve direniş eksenine karşı savaş ilanı yapmışlardır.

Bu rejimler, Arap ve Müslüman milletlerin birbiriyle çatışan sorumsuz ve fasit milletler olmasını istiyorlar. O yüzden güçlü ve dirençli Arap ümmetiyle birlikte yaşayamazlar.

Arabistan’ın şu anki planı, İsrail’in siyasi düzeyde ve medya sathında yapmaktan aciz kaldığı şeyi gerçekleştirmektir. Siyonist rejim, Hizbullah’ı terörizmle itham etmek için çabaladı. Arabistan ve müttefikleri, İslam İşbirliği Teşkilatı oturumunun gerçekleştiği sırada Hizbullah’ın terörist olarak anılması için hazırlanan ortak Arap-İslam anlaşma taslağının Güvenlik Konseyine sunulması yönünde çaba gösterdiler. Bu çabaların temelinde, Hizbullah’ın Suriye’de onların siyasi projesini ve Lübnan ile Suriye sınırları içindeki maşalarını yenilgiye uğratma başarısı yatıyor.

Hizbullah’a, direnişe ve dünyadaki bütün direniş hareketlerine karşı savaşı ve saldırganlığı devreye sokan Arabistan adında bir terörizm söz konusudur.

Bazıları Lübnan’da Arabistan’ın planını başarılı kılmak için ve Suriye’deki projesinin sonuç vermesi yönünde çalıştılar ve hükümetler,  kurumlar ve yetkililer bu amaca ulaşılması için kullanıldılar. Bu güruhun, silahlı kişilerin sınırlarda, Beka’da ve Beyrut’ta varlık gösterme meselesiyle hiçbir sorunu yoktu. Bu proje de % 95 oranında yenilgiye uğradı ve diğer % 5’i ise hala Lübnan’daki gizli ağlarda baki kalmıştır.

Welayet News

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz