Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » HİZBULLAH BİR GÜNEŞ GİBİ PARLIYOR/AMERİKA İLE GENİŞ KAPSAMLI YUMUŞAK SAVAŞTAYIZ
HİZBULLAH BİR GÜNEŞ GİBİ PARLIYOR/AMERİKA İLE GENİŞ KAPSAMLI YUMUŞAK SAVAŞTAYIZ

HİZBULLAH BİR GÜNEŞ GİBİ PARLIYOR/AMERİKA İLE GENİŞ KAPSAMLI YUMUŞAK SAVAŞTAYIZ

İran İslami Öğrenci Derneklerinin temsilcileri İmam Hamenei ile görüştüler.

Tesnim Haber Ajansı-  İmam Hamenei temsilcilere tavsiyelerde bulunup manevi üç ayların gelmesine değinerek; bu üç ay, maneviyatın ilkbaharıdır ve sizlerde hayatınızın ilkbaharını yaşıyorsunuz. Allah’ı zikretmek, dualar okumak, Kuran tilavet etmek, namazlarınızı ilk vaktinde kılıp, günahlardan uzak olup, iyi ahlaka sahip olmakla kendinizde maneviyatı yükseltin.

İmam Hamenei; müstekbir güçlerin İran’a karşı çıkmasının nedeni, hiçbir güce bağlı olmadan, nükleer gibi çok hassas bir konuda İran’ın başarı elde ettiğine değinerek şöyle devam etti: Onlara, yüz verirsek yarın biyo-teknoloji nano-teknoloji ve başka ilmi konularda da oyun çıkarıp bize engel oluşturacaklar.

İmam Hamenei, Hizbullah’ın bazı bölge ülkeleri tarafından terörist ilan edilmesini işaret ederek davam etti: Lübnan Hizbullah’ın aleyhine ne kadar propaganda ve pratik işler yaptılar ama şimdi Hizbullah kendi yüce vücudunu İslam dünyasında göstermektedir. Tutalım fesatçı, başkalarına bağlı içi boş ve çürümüş bir devlet petrol parası ve dolarları gücüne dayanarak, falanca bildirgede Hizbullah’ı suçluyor. Cehenneme! Ne önemi var bunun? Hizbullah ve onun gençleri bir güneş gibi parlıyorlar ve İslam dünyasının övüncüdürler.

İmam Hamenei, Amerika’ya karşı kültürel savaşta, gençlerin ne kadar önemli bir role sahip olduklarının altını çizerek: Gençler konusunda İslam Cumhuriyetiyle Amerika ve Siyonistler arasında geniş kapsamlı yumuşak bir savaş yaşanıyor. Bizim beğendiğimiz gençlerle düşmanın beğendiği genç farklıdır. Amerikalılar bizim gençlerin; cesaretsiz, motivasyonsuz, ümitsiz, hareketsiz ve fikri ve fiziksel gücü olmayan bir kişi olmasını istiyorlar. Bizim gençlerimizi düşmanlara hoş görülü kendi komutanları ve cephelerine kötü bir bakışla bakmalarını arzu ediyorlar.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz