Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Hizbullah: Kanla toprak pazarlığı yapan bir direnişten yana değiliz
Hizbullah: Kanla toprak pazarlığı yapan bir direnişten yana değiliz

Hizbullah: Kanla toprak pazarlığı yapan bir direnişten yana değiliz

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, yeni siyaset belgesinde 1967 sınırlarını kabul eden Hamas’a tepki gösterdi.

El Menar televizyonunun haberine göre Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Filistinli mültecilerin yurtlarına dönüşü için uluslararası kampanya başlatan heyeti kabul etti.

Şeyh Naim Kasım, heyetle yaptığı görüşmede şunları söyledi: “Biz her zaman Filistin direnişinin yanında olduğumuzu vurguladık ve vurguluyoruz. Filistin için Filistin direnişini destekliyoruz. Filistin’de direnişin tek bir şekli yok.

Filistin halkı direnişin kendisidir. Kazanımların gerçekleşmesi konusunda bizim umudumuzun artmasına sebep olan bu halktır. Bu direnişçi halk, büyük fedakarlıklara ve acılara katlanmıştır.”

Uzlaşma için zemin yaratan bir direnişten yana değiliz

Uzlaşmayı reddederek direnişe odaklanılması gerektiğini belirten Şeyh Naim Kasım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filistin’in kurtuluşu için yapılacak bir direnişin ‘denizden nehre kadar’ olmaması halinde bir faydasının olması mümkün değildir. Biz uzlaşma için zemin oluşturan bir direnişten yana değiliz. Biz, Filistin’i iki devlete bölen bir direnişten yana değiliz. Biz kana karşılık toprak pazarlığı yapan bir direnişten yana değiliz.

Biz yalnızca Filistin topraklarının kayıtsız şartsız ve tamamen kurtarılmasını, Filistinlilerin yurtlarına dönüşünü ve onurlu bir şekilde birlikte yaşamasını savunan bir direnişten yanayız.”

YDH

*islamivahdet.com notu: Uzun süredir Hamas’ın siyasi kanadı içinde tartışmalar vardı.Halid Meşal’in İslami Direniş’in ilkelerinden taviz vererek yaptığı bu açıklamalar tartışmaları daha da arttıracaktır. Hamas’ın siyasi kanadı ile askeri kanadını da birbirinden ayırmak gerekir.Muhammed Daif önderliğindeki Kassam Tugayları, Halid Meşal’in açıklamalarını asla kabul etmeyecek ve İslami Direniş’ten taviz vermeyecektir. Halid Meşal’in bu açıklamaları; Suud,Katar ve Türkiye’nin Hamas’a yaptığı baskıların açık göstergesidir. Halid Meşal, Yaser Arafat’ın başına gelenlerden ibret almalıdır. Hamas Hareketi; Şehid Şeyh İzzeddin Kassam’ın ve Şehid Şeyh Ahmet Yasin’in çizdiği direniş yolundan taviz vermemelidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz