Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Hizbullah’tan Siyonist Rejime “Hesap kapanmadı! “
Hizbullah’tan Siyonist Rejime “Hesap kapanmadı! “

Hizbullah’tan Siyonist Rejime “Hesap kapanmadı! “

Geçtiğimiz günlerde Hizbullah Hareketi Filistin ile sınır bölgesi yakınlarına üzerinde Şehit Abbas Musevi, Ragıp Harb ve İmad Muğniye olmak üzere bu hareketin üç şehidinin resimlerinin yer aldığı bir tabloyu yerleştirdi. Bu tabloda Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın İsrail’in bir örümcek ağından daha zayıf olduğu ve bu şehitlerin intikamının alınacağı yönündeki ifadelerine yer verildi. Siyonist Gazetelerden Yedioth Ahronoth yayınladığı bir yazıda bu konuya değinerek, Hizbullah’ın bu eylemi ile İsrail’e bir mesaj göndermeye çalıştığını yazdı.

Amerika dergilerinden Tower’de bu konuya değinerek şunları yazdı: “Geçtiğimiz günlerde İsrail ve Lübnan sınırına büyük bir tablo yerleştirildi ve Hizbullah liderlerinin öldürülmesinden dolayı İsrail’e misilleme tehdidinde bulunuldu. Bu tabloda “hesap kapanmadı” yazıyor ve bu yazının yanında 2008 yılında İsrail tarafından döşendiği ileri sürülen bombanın patlatılması sonucu öldürülen İmad Muğniye’nin ve Hamas liderlerinin resmi bulunuyor. Bu tabloda aynı zamanda Hizbullah’ın İran desteği ile İsrail’in kuzey köylerine nüfuz edebileceği yollar gösteriliyor.”

Seyyid Hasan Nasrallah iki yıl önce, Hizbullah’ın İsrail’e bir sonraki saldırısının El-Celil ve hatta ötesini de kapsayacağını söylemişti. Lübnan basını bu ayın başında Hizbullah’ın kuzey sınırında tüneller kazdığını ve oyunun kurallarını değiştirecek silahlar elde ettiğini yazdı. İsrail askerleri Hizbullah’ın karadan ya da denizden nüfuz etme çabalarıyla mücadele etmek için stratejiler belirlemiş ve Hizbullah’ın İsrail’e girişini zorlaştıracak fiziki engeller oluşturmaya çalışmıştı.

İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, geçen yıl nisan ayında İsrail’in Hizbullah ile bir sonraki savaşının kapsamlı bir savaş olacağı ve ağır hasarlar meydana getireceği konusunda uyarmıştı. Yair Golan, Hizbullah’ın yaklaşık yüz elli bin füze ve rokete sahip olduğunu ve bunlardan bazılarının gelişmiş sistemlerle yönlendirildiğini söylemişti.

 

ajanslar

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz