Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İbrahim Kalın: Rusya’yla Suriye konusunda yeniden üçlü mekanizma kurulacak
İbrahim Kalın: Rusya’yla Suriye konusunda yeniden üçlü mekanizma kurulacak

İbrahim Kalın: Rusya’yla Suriye konusunda yeniden üçlü mekanizma kurulacak

 Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Suriye konusunda istihbarat, asker, diplomattan oluşan bir heyetle yeniden bir üçlü mekanizma kurulacak” dedi.

 A Haber’e konuşan Türkiye Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerde yeni bir sayfa açıldığını belirterek, “Bu tür hadiselerin yaşanmaması için yakın iş birliği içinde olalım’ denildi. Bu çerçevede, bizim Genelkurmay ile Rus Genelkurmayı tekrar bir direkt hat oluşturdular. Bu konuda temas halindeler. Dünkü görüşmenin bir bölümünde Rus Genelkurmay Başkanı da vardı. Bizim Genelkurmay Başkanımız ile temas halindeler.” dedi.

Kalın, Erdoğan-Putin görüşmesinin bölgesel konularla ilgili dört önemli ayağı olduğunu belirterek, bunlardan birinin Suriye konusu olduğunu söyledi.

Erdoğan ve Putin’in Ortak basın toplantısının ardından, Suriye konusunun kapsamlı olarak tekrar ele alındığını de sözlerine ekleyerek şöyle konuştu:

“Orada özellikle çatışmaların durdurulması, Halep’e insani yardımların ulaştırılması, siyasi geçiş sürecinin sağlanması ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün muhafaza edilmesi ve özellikle PYD, YPG konusundaki pozisyonumuzun dikkate alınarak burada adımların atılması konusunda mutabık kalındı”.

irib

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz