Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İki İslam Ülkesinde Eş Zamanlı Bombalı Saldırı
İki İslam Ülkesinde Eş Zamanlı Bombalı Saldırı

İki İslam Ülkesinde Eş Zamanlı Bombalı Saldırı

İslam ülkelerini kana bulayan İslam düşmanları dün akşamdan itibaren kısmen sükünetin hakim olduğu iki ülkesini hedef aldı.İslam dünyasının  önemli ülkelerinden Cezayir ve Endonezya’da eş zamanlı yaşanan terör saldırılarında onlarca insan yaralandı.

ENDONEZYA’DA HÜKÜMET BİNASI HEDEF ALINDI

Endonezya’nın Bandung kentindeki hükümet binası yakınında bombalı saldırı düzenlendi.
Batı Cava eyaletinin başkenti Bandung’da hükümet binası yakınındaki parkta düdüklü tencereye yerleştirilmiş patlayıcı infilak ettirildi.
Patlama sonrası hükümet binasına giren saldırganın burada bir odayı ateşe verdiği belirtildi. Daha sonra polisle girdiği çatışmada vurulan saldırgan öldürüldü. Polis, olay yerinde patlamamış el yapımı başka bir bomba buldu.

CEZAYİR DE ONLARCA POLİS YARALANDI

Kuzey Afrika’daki İslam ülkelerinden Cezayir’de güne bombalarla uyandı.  Ülkenin doğusundaki Konstantin kentinde emniyet merkezini hedef alan intihar saldırısında onlarca güvenlik mensubu yaralandı.
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Konstantin kentinde yer alan Bab el-Kantara Mahallesi’ndeki polis merkezine girmeye çalışan bir intihar eylemcisi, polisler tarafından engellenmeye çalışıldığı sırada üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdi. Patlamada çok sayıda emniyet mensubunun yaralandığı ifade edildi.
Güvenlik güçlerinin, bölgeyi emniyet şeridiyle çevrelediği kaydedildi.
İk ülkede gerçekleşen hain saldırıların faili açıklanmazken, saldırıların barış ortamının hakim olduğu ülkelerde müslümanların huzurunu bozmaya yönelik ortak bir şer merkezinden yapıldığı açıkça anlaşılıyor.
milli gazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz