Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İmam Ali Hamaney, Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı
İmam Ali Hamaney, Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı

İmam Ali Hamaney, Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı

Rehber Seyyid İmam Ali Hamaney, Düzeninin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin vefatı nedeniyle bir taziye mesajı yayınladı.

Seyyid İmam Ali Hamaney yayınladığı mesajda şunlar yer aldı:

“Bismillâhirrahmanirrahim

Inna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un

Büyük bir taasüfle, eski dost ve İslam İnkılabı ile İslam Cumhuriyeti boyu yol arkadaşı, Hüccetul İsalm Şeyh Ekber Haşemi Rafsancani’nin ani vefat haberini aldım. İşbirliği ve arkadaşlığımızın 59 yıla kadar dayanan bir yol arkadaşının yokluğu gayet zor ve yıkıcıdır.

Tüm bu yıllarda nice zorluklarla karşılaşıp yaptığımız fikir birliğiyle nice çabalara ve risk almalara katlandık. Onun akıllılığı ve eşsiz samimiyeti ben dahil yanında çalışan birçok insana destek kaynağıydı. Tüm bu yıllarda aramızdaki fikir farklılığı, Kerbela’da oluşan dostluğu tamamen yitiremedi ve ciddiyetle bunları kötüye kullanmayı planlayan komplocuların tüm çabalarına rağmen onun bana karşı derin samimiyeti hiç bir zaman kaybolmadı.

Haşemi, İslam İnkılabı’nın tehlikeli ve onurlu yolunda acılar içinde mücadele eden birinci neslinin eşsiz örneğidir. Yıllarca işkencelerin karşısında dayanmak, Kutsal Savunma Dönemi’ndeki önemli görevler, İslam Şurası Meclisi ve Seçkinler Meclisi Başkanlığı gibi görevlerde bulunması, bu kadim mücahidin hayatındaki parlak sayfalardır.

Haşemi’nin boşluğunda ben tüm bu tarihi dönemlerde kimseyle bu kadar yakından ortak bir deneyime sahip olduğumu hatırlamıyorum.
Çeşitli çabaları ve faaliyetleriyle artık hesap vermek için yüce Allah’ın yanında bulunan bu eski Mücahidin kaderi bizleri de bekliyor. Tüm içtenlikle ona Allah’ın rahmeti ve affını dileyerek, aziz ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Seyyed Ali Hamanei

 

çeviri:islamidavet

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz