Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İmam Hamanei ‘den Ayetullah Erdebili’nin Vefatı Münasebetiyle Taziye Mesajı
İmam Hamanei ‘den Ayetullah Erdebili’nin Vefatı Münasebetiyle Taziye Mesajı

İmam Hamanei ‘den Ayetullah Erdebili’nin Vefatı Münasebetiyle Taziye Mesajı

İmam Ali Hamanei, taklid merci alimlerinden Ayetullah Seyyid Abdulkerim Musevi Erdebili’nin vefatı münasebetiyle ailesi ve sevenleri için taziye mesajı yayınladı.

Ayetullah Hamanei mesajında; merhum Ayetullah Musevi Erdebili’nin  ilmi ve fıkıh çalışmalarının  yanısıra  İran İslam Cumhuriyeti’nde bir dönem  yargı kurumu gibi çok önemli bir kurumun sorumluluğunu uhdesinde  taşıdığını belirterek, merhumun rahmetli İmam Humeyni’nin, hayatının  bütün dönemleri ve hadiselerinde  İran’ın önemli bir hizmetçisi olarak  bilfiil yer aldığına dikkat çekti.

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, mesajının ayrı bir yerinde, merhum Ayetullah Erdebili’nin  kültürel çalışmalarına temasla bu doğrultuda onun lise ve üniversite tesis etmesinin de  o merhumun  yaşantısının ve çalışmalarının önemli bir sayfasını oluşturduğunu bildirdi.

İran’ın taklid merci alimlerinden Ayetullah Erdebili, bir kaç gün önce kalp rahatsızlığı sebebiyle Tahran’da  hastaneye kaldırılmış ve dün durumunun ağırlaşmasının ardından Hakk’a yürümüştür.

İslami İran cumhurbaşkanı Ruhani de,  bu münasebetle yayınladığı mesajda,  perşembe ve cuma günü İran genelinde iki gün yas ilan etti.

 

shafaqna

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz