Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Hamanei: Şii Hizbullah’a ne gittiyse Sünni Hamas’a da o gitti
İmam Hamanei: Şii Hizbullah’a ne gittiyse Sünni Hamas’a da o gitti

İmam Hamanei: Şii Hizbullah’a ne gittiyse Sünni Hamas’a da o gitti

İran İslam Devrimi Lideri Seyyid Ali Hamanei, mezhebi hiçbir ayrım gözetmeksizin Hizbullah’a, Hamas’a ve İslami Cihad’a yardım ettiklerini söyledi.İran İslam Devrimi Lideri Seyyid Ali Hamanei, tekfirci akımın ümmetin mücadele hattını Filistin’den Irak ve Suriye’ye taşıdığını ifade etti.

“İslam Alimlerinin Nazarından Tekfirci Tehlike” başlıklı uluslararası konferans için Tahran’da bulunan İslam alimlerini kabul eden Hamanei, tekfirci ruhun müstekbir güçler tarafından canlandırıldığına dikkat çekti.

Batı Şeria Kesinlikle Silahlandırılacak!

İsrail’in son saldırılarının hedefinin Kudüs ve Aksa’da tahakküm kurmak olduğunu belirten Hamanei, Batı Şeria’nın kesinlikle silahlandırılacağının altını çizdi.

Şii Hizbullah’a ne gittiyse Sünni Hamas’a da o gitti

“Biz hiçbir zaman mezhebi ayrılıkların tutsağı olmadık” diyen Ayetullah Hamanei, Şii  Hizbullah’a yardım ettikleri gibi Sünni Hamas ve İslami Cihad’a da yardım ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini söyledi.

Diz Çöktüremediler

Hamanei, konuşmasının devamında nükleer enerji meselesinde İslam Cumhuriyeti’ne diz çöktürülemediğini ve çöktürülemeyeceğini belirtti.

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz