Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Hamaney: ”ABD Taahhütlerini Yerine Getirmezse Karşılık Vereceğiz”
İmam Hamaney: ”ABD Taahhütlerini Yerine Getirmezse Karşılık Vereceğiz”

İmam Hamaney: ”ABD Taahhütlerini Yerine Getirmezse Karşılık Vereceğiz”

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei, “ABD’nin İran’a yaptırımları 10 yıl için uzatması nükleer anlaşmanın ihlali olabilir. Tahran kesinlikle misillemede bulunacaktır.”

Tesnim Haber Ajansı – İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei bu gün, İran’da Besic (Gönüllü Halk Teşkilatı) haftası münasebeti dolayısıyla yaptığı konuşmada, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımları uzatma kararını değerlendirdi. İmam Hamenei, “ABD’nin İran’a yaptırımları 10 yıl için uzatması nükleer anlaşmanın ihlali olabilir. Tahran kesinlikle misillemede bulunacaktır.” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi; Biz Amerika’nın gelecekteki hükumeti konusunda hiçbir değerlendirmede bulunmuyoruz ama görevdeki ABD yönetimi pek çok vesile ile nükleer anlaşmayı ihlal etti. Son olarak yaptırımların 10 yıl için daha uzatılması bu ihlallerinden biridir. Eğer bu hayata geçerse nihai nükleer anlaşmaya karşı olacağı kesin. İran İslam Cumhuriyeti buna tepki verecektir.

İmam Hamenei, Nükleer anlaşma bizim devletimize ve halkımıza karşı baskı aracı olamaz deyip, hükumet yetkililerini bu anlaşmanın İran’a karşı yaptırımlar ve baskıların kalkması için çaba olduğunu söylediklerini hatırlatarak, Amerika devleti Nükleer anlaşmada üzerine düşen taahhütleri gerçekleştirmemiş veyahut eksik bir şekilde yapmıştır ki bu konuyu ülke yetkilileri de defalarca açıklamışlardır. Ama şimdi bu anlaşmanın İran halkına baskı aracı olarak kullanmak çabasında bulunuyor. Bunu söylemeliyiz ki İran İslam Cumhuriyeti, ilahi güce yaslanarak ve halkın gücüne inanarak dünyada olan hiçbir güçten korkmuyor.

İslam İnkılabı Rehberi konuşmasının devamında; “Bazı insanlar Kur’an’ın anlattığına göre ben-i İsrail ruhunu taklit ederek korkuya kapılıp biz yapamayız deseler de bizde Hz. Musa’nın takipçiliğini yaparak onlara cevap olarak hiçte böyle değil Allah bizimledir ve bizi en doğru yola yöneltecek diyoruz.” dedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz